Одещина першою в Україні завершила жнива

, 17:17, 06 августа 2022

За оперативною інформацією районних військових адміністрацій загальний вал (по підприємствах) на Одещині склав понад 2,5 млн тонн зернових та зернобобових культур.

Про закінчення жнив на своїй сторінці в Фейсбук повідомили у Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА.

Як розповів вчора під час свого щоденного відеозвернення начальник Одеської ОВА Максим Марченко, зібраного врожаю вистачить як на внутрішні потреби області, так і на експорт та передачу в інші області, які матимуть в цьому потребу.

«Спекотну збиральну кампанію завершено. Ми зібрали більше, ніж прогнозували. Північ Одещини згоріла, але останні опади врятували врожай на півночі регіону, тому нашу загальну врожайність можна вважати середньо-високою. З оглядом на воєнний стан та посуху, ми зібрали понад 50% від показника, який ми отримуємо в найкращі роки. Завершення збиральної кампанії – це не час для відпочинку. Боротьбу за врожай в умовах воєнного стану ще не закінчено – з наступного тиждня на Одещині стартує нова посівна компанія під врожай 2023 року», – прокоментувала результати жнив Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Загалом результати збору збіжжя в області виглядають наступним чином:

  • Озима пшениця: обмолочено 627,3 тис. га, намолочено 1,63 млн тонн;
  • Яра пшениця: обмолочено 6,9 тис. га, намолочено 14,1 тис. тонн;
  • Озимий ячмінь: обмолочено 268,6 тис. га, намолочено 691,8 тис. тонн;
  • Ярий ячмінь: обмолочено 44,3 тис. га, намолочено 82,6 тис. тонн;
  • Горох: обмолочено 20,1 тис. га, намолочено 26,5 тис. тонн;
  • Овес: обмолочено 1,2 тис. га, намолочено 1,3 тис. тонн;
  • Жито: обмолочено 0,5 тис. га, намолочено 0,8 тис. тонн;
  • Ріпак: обмолочено 139,5 тис. га, намолочено 242,4 тис. тонн.

Найбільшу площу обмолоту має Білгород-Дністровський район –136 467 га. А найкращі результати по врожайності – Подільський. Тут цей показник дорівнює 32 ц/га.

«Жнива-2022 назавжди увійшли в історію нашої країни, як зразок мужності. Українська армія успішно боронить рідну землю. Аграрії Одещини не менш вперто ведуть свою боротьбу – за врожай, теперішній та майбутній. Фермери кажуть, що Україна без хліба точно не залишиться. У кожного свій фронт, але мета одна – перемога України!» – підкреслила Алла Стоянова.