Одеситів закликають створити запас питної та технічної води

11:37, 11 октября 2022

Мешканців Одеси закликали заздалегідь створити запас питної та технічної води на випадок відсутності водопостачання.  Фахівці рекомендують зробити двох чи тридобовий запас. Про це Йдеться в повідомленні “Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України”.

«Зберігати питну воду потрібно у закритих ємностях. За потреби на них потрібно нанести позначення “Вода для пиття”, “Вода для технічних потреб”, “Вода для господарських потреб”. Також можна використовувати питну воду з бюветів, колодязів, шахтних колодязів», – йдеться у повідомленні.

Для пиття та приготування їжі воду потрібно кип’ятити не менше 10 хвилин з моменту закипання. Це ефективний спосіб знезараження води. Вода з відкритих водойм може використовуватися тільки для технічних цілей. У разі використання для пиття води з неперевірених джерел є ризик спалахів інфекційних хвороб.

Якщо з’являються ознаки інфекційних захворювань – підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, біль у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склери очей, висип на тілі, поява гнійників тощо. – негайно зверніться за допомогою, не допускайте самолікування, тому що перебіг багатьох інфекційних хвороб є змінним і може бути незвичайним.