Одеська область розпочинає жнива: які очікування на врожай

15:22, 10 июня 2024

Аграрії Одещини розпочинають жнива. Наразі завершується підготовка токів, зерноочисних комплексів, збирально-транспортних агрегатів.

Про це повідомляє департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації.

Стан посівів озимих і ярих ранніх зернових культур та здійсненні протягом вегетації технологічні операції по догляду за рослинами дають підстави очікувати на врожай на рівні минулого року, коли область зібрала 4 млн тонн зернових.

За прогнозами, в цьому році урожайність озимої пшениці очікується на рівні 35 ц/га, озимого ячменю – 34 ц/га.

В рамках профілактичних протипожежних заходів проводяться обкоси зернових полів, розбивка великих масивів на загонки розміром до 50 га, їх оборювання.

У департаменті зазначили, що у господарствах області нараховується 3,3 тис. зернозбиральних комбайнів. Щоб швидко провести жнива необхідно додатково залучити ще 1,1 тис. комбайнів, що дасть змогу зібрати ранні зернові та ріпак за 12-15 робочих днів.

За інформацією Одеської ОВА, орієнтовно, вже наприкінці цього тижня, аграрії південних господарств області виведуть збиральні агрегати на ячмінні поля. А