ОК “Південь”: українські захисники знищили два «Урагана», «Град» та «Сонцепьок»

09:12, 14 октября 2022

р

Офіцер оперативного командування “Південь” Владислав Назаров підвів підсумки 13 жовтня на півдні України.

“Обстановка на південнобузькому напрямі, в нашій операційній зоні стабільно складна, але контрольована. Ворог час від часу застосовує диверсійно-розвідувальні групи, як спроби викрити наші позиції. Так, сьогодні вдень ДРГ противника вийшла на наш спостережний пост. Внаслідок стрілецького бою противник зазнав втрат – є загиблі та поранені – і ретирувався. По обіді нанесено вогневе ураження з реактивних систем залпового вогню по Апостолівській громаді Криворіжжя. Без людських втрат. Надвечір ворог атакував територію України з акваторії Чорного моря ракетами типу «Калібр».

Одну з них, спрямовану по Одещині, сили нашої протиповітряної оборони знищили. Ворожа авіація двічі атакувала наші позиції в районі Давидова Броду гелікоптером і штурмовиком. Без втрат. Наші авіаційні удари були в 3,5 рази більші за кількістю та в десятки разів ефективніші за результативністю: уражено чотири позиції протиповітряної оборони ворога в Бериславському і Каховському районах, а також три місця скупчення живої сили, озброєння та техніки в Миколаївському, Баштанському і Херсонському районах. Нашими ракетно-артилерійськими підрозділами виконано понад 190 вогневих завдань. Результатами стало знищення двох реактивних систем залпового вогню «Ураган», їх молодшого брата – «Града» і старшого – важкої вогнеметної системи «Сонцепьок», станції радіоелектронної боротьби, двох 120 –ти мм мінометів, трьох танків, трьох командних пунктів підрозділів ворожої 35-ої армії. При спробі проведення повітряної розвідки ворог позбавлений двох безпілотних шпигунів типу «Орлан-10».

В Чорному морі вороже корабельне угруповання при помірному штормі зросло до 15 одиниць, які продовжують маневри вздовж південного узбережжя Криму. На бойовому чергуванні три носії “Калібрів”, серед яких один – підводний. Загальне ракетне спорядження – до 20 ракет. Сили оборони продовжують виконувати завдання протидесантної оборони десантно-небезпечних ділянок узбережжя Чорного моря та прикриття державного кордону України з невизнаною Придністровською республікою. Враховуючи розвиток обстановки та прогнозовану тактику дій ворога, удари з неба залишаються максимально імовірними, як із застосуванням авіації, так