Окупанти розстріляли беззбройних військовополонених ЗСУ – Україна розпочала розслідування

11:41, 04 декабря 2023

Збройні сили України знову стали жертвами безжалісних дій російських окупантів, які стратили беззбройних українських військовополонених біля Степового в Донецькій області. Управління стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача ЗСУ підтвердило цей жахливий інцидент, тому Україна почала розслідування проти рф. Про це повідомляє   Управління стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача ЗСУ та Офіс Генерального прокурора України.

На відео, опублікованому в медіа вчора, 2 грудня, зафіксовано момент страти двох військовополонених ЗСУ російськими окупантами. Українські полонені стали мішенню безжалісної атаки з боку російських військовослужбовців, які порушили закони війни, міжнародне право та гуманітарні норми.

“Ворог зайшов на позиції 45-го ОСБ. Під час зачистки росіяни знайшли бліндаж, в якому були наші хлопці. Вони вимушено здавалися через нестачу БК. Відразу як вийшов другий боєць, … просто розстріляли обох”, – зазначається в повідомленні.

У СтратКомі нагадали, що подібні злочини становлять грубе порушення міжнародного права та не підлягають строку давності.

Тому Україна, рішуче реагуючи на цей черговий злочин російської федерації проти військовополонених, вже почала розслідування цієї кривавої події.

Офіс Генерального прокурора сьогодні оголосив про початок розслідування проти рф за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (частина 2 стаття 438 КК України), і наголосив що це є грубим порушенням Женевської конвенції. Слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях розпочали досудове розслідування цього кримінального провадження.

Україна закликає міжнародну спільноту вимагати покарання для тих, хто вчинив цей жахливий “міжнародний злочин”, який порушує всі межі гуманності та засуджується міжнародним співтовариством.