ООН задокументувала загибель понад 7000 мирних українців

15:24, 24 января 2023

Реальна кількість загиблих значно вища, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається із затримкою.

Управління верховного комісара ООН з прав людини підтвердило 7068 випадків загибелі та 11415 випадків поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Такими є дані організації від 24 лютого 2022 року по 22 січня 2023 року.

Зазначається, що реальна кількість загиблих значно вища, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається із затримкою, і багато повідомлень все ще потребують підтвердження, а в деяких місцях отримання достовірної інформації поки що неможливо.

“Це стосується, наприклад, населених пунктів Маріуполь (Донецька область), Ізюм (Харківська область), Лисичанськ, Попасна та Сєвєродонецьк (Луганська область), де, за повідомленнями, були численні випадки загибелі або поранення цивільних осіб”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що більшість зафіксованих втрат викликано застосуванням вибухової зброї з великою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетними та авіаударами.

У середині січня ООН повідомляла про задокументовану загибель 6 952 осіб та підтверджені поранення 11 144 осіб.