ОП запропонував заборонити купівлю алкоголю готівкою

10:27, 25 января 2023

Цигарки та алкоголь планується перевести на безготівковий розрахунок, щоб їх можна було купувати лише карткою.

Офіс президента (ОП) пропонує заборонити купівлю сигарет та алкоголю за готівку. Про це йдеться у заяві заступника керівника ОП Ростислава Шурми на брифінгу у вівторок, 24 січня.
За його словами, акцизний податок може стати одним із компенсаторів для майбутньої податкової реформи в Україні, яку лобіює ОП.
“Ми розглядаємо підвищення оподаткування шкідливого споживання. Це тютюн, алкоголь та викопне паливо. У рамках реформи ми приводитимемо ставки податків до середньоєвропейських рівнів”, – пояснив чиновник.
Водночас підвищення акцизів доведеться проводити в комплексі з покращенням адміністрування податків.
“Ми плануємо дві фундаментальні зміни. Перша – це електронний акциз. Не допотопні акцизні марки, які клеяться на пачки, а унікальний QR-код… Другий концепт ми ще обговорюємо, рішення не ухвалили. Але щоб ця система запрацювала, нам потрібно перекласти розрахунки за підакцизні товари виключно у безготівковий формат, тобто на оплату карткою”, – додав він.
За словами Шурми, такий формат де-факто вже вдалося випробувати під час паливної кризи навесні 2022 року.
“Всі постачальники палива перевели клієнтів на оплату картками та на оплату через додаток. Думаю, дискомфорт тривав тиждень-два. Далі всі адаптувалися. Це дозволило обілити оборот палива. Я впевнений, що це ж станеться з тютюном та алкоголем”, – додав він.