Пацієнти залишилися без можливостей телемедицини: у селі Кілійської громади зухвало обікрали ФАП

09:29, 15 сентября 2022

В селі Новоселівка Кілійської громади сталася зухвала крадіжка – вночі з 12 на 13 вересня невідомий проник на територію місцевого ФАПу, звідки виніс ноутбук і планшет, які використовувалися для обслуговування пацієнтів.  Про це повідомляє “Бессарабія INFOMR”.

Попередньо відомо, що крадій потрапив у будівлю з центрального входу, збивши з дверей замок. Виявила пропажу речей завідувачка ФАПу, яка вранці прийшла на роботу. Вона зателефонувала у поліцію та повідомила керівництво.

Цю інформацію “БІ” підтвердила головний лікар Кілійського центру сімейної медицини Лариса Степаненко, у підпорядкуванні якої знаходиться пункт надання першої медичної допомоги. Крадіжка дуже обурила її, тому що від вкраденої техніки залежала стала робота медзакладу.

“Люди вкрали самі в себе. В усіх мешканців Новоселівки. Тому що в них більше не буде можливості отримати кваліфіковану онлайн-консультацію щодо свого захворювання від медпрацівників різних рівнів завдяки телемедицині, не виїжджаючи з села”, – розповіла “БІ” Лариса Степаненко.

До того ж, у комп’ютері знаходилася уся електронна інформація про пацієнтів, декларації з лікарями та багато робочої документації.

Наразі слідство проводять поліцейські Кілійського відділку поліції. Відпрацьовуються підозрювані, які могли бути причетними до злочину.

“Дуже сподіваюся, що злодія знайдуть, а майно повернуть до до ФАПу, тому що замінити техніку нічим”, – зазначила Лариса Степаненко.