Пасажири автобуса, що перебував у пункті пропуску «Орлівка» під час обстрілу, розповіли про героїзм водіїв

13:45, 27 сентября 2023

Під час атаки на поромну переправу «Орлівка» у прикордонному пункті пропуску було багато людей. Частина з них саме проходила паспортний контроль. Про те, що їм довелося пережити, керівництву компанії-перевізника Lux Buss розповіли пасажири, які подорожували їхнім автобусом. Цим дописом компанія поділилася на своїй сторінці в Фейсбук.

«26.09.2023 чергова ракетна атака на мою Україну. Кордон, багато дітей і жінок. Проходячи паспортний контроль, ми почули вибухи. Прикордонники забрали у всіх паспорти на перевірку, в цей момент в наш автобус летить уламок від ворожої ракети. Паніка, жах, крики. В голові питання, чи всі живі, що робити далі, як забрати документи?

Дякую нашим мужнім українським чоловікам-водіям. З холодною головою і гарячим серцем вони взяли все в свої руки. Рятували всіх дітей і жінок не тільки в нашому автобусі, а і в інших, які рухалися у нашому напрямку. Поки ми непокоїлися про документи, які залишилися у прикордонників, водії Артем та Дмитро прийняли рішення рятувати життя людей, а не папірці, і дали команду їхати далі. Живі фізично, вбиті морально ми дісталися іншої зупинки, де чекали на повернення наших документів.

Дуже дякую нашим водіям автобусу 2887 РМ за швидке реагування в небезпечних умовах, за правильні, зважені рішення, за надання допомоги, за безпеку під час поїздки в прямому сенсі цього слова.

Кожен працює на своєму фронті. Артем та Дмитро – водії з великої літери. Дякую».

У компанії теж називають своїх водіїв героями. І обіцяють надати їм премії.

Нагадаємо, що під час обстрілу, крім іншого транспорту на переправі перебували два автобуси, один з них – з дітьми. За свідченнями румунського волонтера, який теж у ці хвилини проходив паспортний контроль, один з дронів впав метрів за 30-40 від порому.