Пасічник з Болграда розшукує своїх бджіл, які вилетіли з пасіки через пожежу

16:27, 03 июля 2024

Вчора на околиці Болграда горіло поле з вже зібраним збіжжям. Вогонь швидко охопив велику площину і дійшов до крайніх городів. Про це розповів власник пасіки «Медовий центр» Семен Баурда.

Семен підозрює, що підпалив стерню сам власник поля, який вирішив, що це найлегший спосіб підготувати землю до оранки. З цього приводу бджоляр вже написав заяву до поліції.

З нами Семен Баурда розмовляв з пожежної частини, куди теж прийшов, аби розібратися у причинах пожежі.

Через вогонь та задимлення з пасіки родини Баурда вилетіли сім бджолосімей та дванадцять «бджолопакетів» – молодих родин, які вже приносять мед, але поки не розмножуються.

За словами пасічника, назад ці бджоли самостійно вже не повернуться. Оговтатися після такого стресу вони можуть будь-де, адже здатні отак цілими сімействами відлітати на дуже далекі відстані. І так саме цілими бджолиними родинами можуть оселитися на будь-якому дереві, чи деінде.

Тому бджоляр звертається до жителів Болграда та навколишніх сіл з проханням повідомити йому, якщо десь поруч з’являться «безпритульні» бджоли. Вижити самі, якщо їх ніхто не підбере, комахи не зможуть. Поки тепло, вони отак подорожуватимуть. А з настанням холодів просто вимруть.

Номер телефона Семена 0633738815.