ПЦУ затвердила перехід на новий календар

14:16, 24 мая 2023

Парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість – календарна реформа відбудеться без примусу, поступово і усвідомлено, заначили у ПЦУ.

Православна церква України ухвалила рішення про перехід на новий календар. Про це повідомляє пресслужба ПЦУ у середу, 24 травня.

“Рішенням Архієрейського собору помісної Української Православної Церкви під головуванням блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія затверджено постанову про календарне питання, в якій визначено перехід на новоюліанський календар з 1 вересня цього року, зберігаючи за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий календар”, – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що загальне вживання новоюліанського календаря, після затвердження цього рішення Помісним собором, що скликається на 27 липня, буде запроваджене з 1 вересня цього року, коли розпочнеться новий церковний рік.

У свою чергу ВВС Україна повідомляє, що Архієрейський собор проходив у Києві в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври. Проти переходу проголосував один єпископ, ще один утримався.

З 1 вересня 2023 року більшість християн України почнуть відзначати релігійні свята за новим календарем. Зокрема, Різдво святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня, День Святого Миколая 6 грудня, а не 19 грудня, Водохреще 6 січня, а не 18 січня. Водночас не зміниться дата святкування Великодня та деяких інших свят.