Перехід в Україні на новий календар: коли відзначатимемо Трійцю у 2023 та 2024 роках

12:41, 25 мая 2023

 

Трійця вважається одним із дванадцяти найбільш важливих церковних свят для християн східного та західного обряду. Цей день ще називають Зеленою неділею та П’ятдесятницею. Дата святкування щороку змінюється.

Про це повідомляє “Апостроф”.

Визначають, коли дата Великодня, наступним чином: дивляться, коли настане перший повний місяць після дня весняного рівнодення. Найближча до цієї повні неділя і є днем Великодня. У разі, якщо ця дата випадає на єврейське свято Песах, то Великдень переноситься на тиждень вперед.

Оскільки Великдень у 2023-му році віряни зустрічали 16 квітня, а день зішестя Святого Духа відзначається через 50 днів, то цьогоріч православна Трійця настане 4 червня, а католицька – 28 травня.

Пасха у 2024 році у православних буде пізньою – 5 травня. Католики ж святкуватимуть її 31 березня. Трійцю святкують рівно на 50-й день після Великодня. 2024 року Трійця випадає на 24 червня

Трійцею свято називають, адже за Біблією, Бог – єдність Отця, Сина і Святого Духа. Зі Святої Трійці й походить і назва.

За переказами, саме на 50-й день після воскресіння Господнього перед апостолами з’явився Святий Дух. Тоді учні Христові отримали дар зцілення, опанували багато мов, щоб поширювати християнську віру по світу.

У католицьких та православних храмах на Трійцю проводять божественні літургії та великі вечірні служби. Символи цього свята – гілочки берези та інша зелень. Після освячення ними прикрашають церкви та житла.

Християни вважають, що така традиція ніби запрошує в будинок добробут, мир та злагоду. Відмінність Трійці західного та східного обряду, окрім дати, полягає в тому, що католицькі священники в цей день вбираються в шати білого кольору, а православні зеленого.

На Трійцю небажано:

  • справляти весілля. За повір’ями, це може накликати біду на молодят;
  • прибирати, шити, прати, поратися на городі;
  • лихословити, заздрити, сваритись;
  • зрубувати дерева та виривати зелень. Адже саме вони є символами цього свята.