Двоє жителів Білгорода-Дністровського організували канал незаконного переправлення через кордон чоловіків призовного віку. Схемою, яка полягала у використанні підроблених документів про опікунство над особами похилого віку та недієздатними, встигли скористатися понад 18 осіб.
Про це повідомляє Державна прикордонна службу.
Організували схему жінка та чоловік, які за свої послуги брали плату у розмірі від 3 до 4 тисяч доларів США з кожного призовника.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 332 КК України «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України».
Минулого тижня правоохоронці провели низку обшуків, як у Білгороді-Дністровському, так і в сусідніх громадах.
Так, стражі порядку завітали до: Саратської селищної ради, Маразліївської та Мологівської сільських рад, одного з лікувальних закладів міста, Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради, Житлово-будівельного кооперативу «Восток-6», Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЦЕНТР» та Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання №1»,
За результатами проведених заходів правоохоронці вилучили: журнали запису висновків ЛКК, журнали підготовлених та вхідних документів, журнали видачі довідок, журнали видачі актів обстеження, копії довідок та актів, блокноти з чорновими записами, особові справи, заяви реєстрації та картки первинного обліку.
Жінці вже оголошено про підозру за ч.2 ст. 332 ККУ – Перетинання державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в’їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів, або за документами, що містять недостовірні відомості.
Відповідно до санкції статті, за вчинення злочину передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 5-ти років.