Питання вирішено: Єрмак запевнив, що Україна отримає винищувачі та далекобійну зброю

15:54, 09 февраля 2023

В Офісі президента повідомили, що Україна отримає далекобійну зброю та винищувачі. Приємні новини розповів керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

“Питання далекобійної зброї та винищувачів для України вирішене. Деталі трохи згодом. Ау, болото, що з обличчям?“, – йдеться у дописі політика.

Про які види озброєння йдеться та які країни готові надати Україні техніку – Єрмак не поінформував, але зрозуміло, що цьому передувало успішне євроепейське турне Зеленського, яке ще триває.

Нагадаємо, вчора, 8 лютого, Володимир Зеленський вирушив у європейське турне, де зустрічається із лідерами Європи. Головна мета візитів, щоб союзники надали Україні далекобійну зброю, літаки та танки. 8 лютого Зеленський прибув до Британії, де провів переговори із прем’єром Ріші Сунаком, також виступив у парламенті та був на аудієнції у короля Чарльза ІІІ.

Після цього глава держави вирушив до Франції, де на нього чекали президент Франції Еммануель Макрон і федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц. Під час перемовин вони обговорили можливості постачання Україні необхідної зброї, питання продовження економічної, політичної підтримки та посилення санкцій проти РФ.

На саміті ЄС у Брюселі сьогодні, 9 лютого, Зеленський закликав країни Євросоюзу запровадити санкції проти російської атомної галузі, та виробників ракет і дронів.

“Росія створила в Європі загрозу радіаційної катастрофи, а російська атомна галузь досі вільна від глобальних санкцій. Є кроки, які ще мають бути зроблені. Приміром, застосування санкцій проти усієї ракетної та дронової індустрії Росії, відповідної частини IT-сектору держави-терориста. Адже російський ракетний терор буде загрозою, поки не буде знищено джерело такої загрози“, – сказав Зеленський.

Він нагадав, що завдяки вже запровадженим санкціям російські енергоносії більше ніколи не будуть зброєю проти Європи.

“Нарешті всі побачили, як Росія ставиться до європейців та енергетичних ринків. Дякую за санкційні пакети, які вже набули чинності. Але чи достатньо вони обмежили російський агресивний потенціал? Цей шлях потрібно пройти повністю, щоб у них не було ані можливостей, ані бажання витрачати зусилля на дестабілізацію будь-якої країни Європи”, – додав президент.

Перед самітом Зеленський виступив з промовою в Європейському парламенті, наголосивши, що України буде членом ЄС і робить для цього все необхідне навіть в умовах війни.