Поліцейські Одещини провели профорієнтаційні заходи з школярами Арцизької громади

12:44, 01 февраля 2023

Поліцейські відділення поліції № 2 Болградського районного відділу поліції запросили до себе в гості учнів однієї з шкіл Арцизької громади, розповівши про роботу правоохоронців та процедуру вступу в заклади вищої освіти зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських.

Для початку правоохоронці познайомили учнів з різними підрозділами та секторами, які існують в поліції й пояснили, які функції виконують слідчі, інспектори ювенальної превенції, дільничні офіцери та поліцейські, які входять до сектору реагування патрульної поліції.

«Професія співробітника Національної поліції України дуже відповідальна, потребує глибоких професійних знань, самодисципліни, самовідданості та хорошої фізичної підготовки. Навчають поліцейських у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання, на Одещини цим займається Одеський державний університет внутрішніх справ. Хто зацікавлений в здобутті фаху правоохоронця, може вже збирати потрібні документи та готуватися до вступу», – зазначила старша інспекторка сектору кадрового забезпечення територіального відділу поліції Олена Бажак.

А от її колега, інспекторка СКЗ Ольга Заволокіна, розповіла школярам про порядок вступу та вимоги до абітурієнтів. Зокрема, у заклади МВС України можуть бути зараховані громадяни України, яким станом на 31 грудня року вступу виповнилося 17 років, але не старші 30 років.

«Вступники мають надати результати НМТ за 2022-2023 рік або ЗНО за 2020-2021 рік, а також здати нормативи з фізичної підготовки – всі вимоги доступні на сайті ОДУВС. Зважайте, що всіх курсантів гарантовано працевлаштовують, а на час навчання, яке є безкоштовним, забезпечують стипендією, форменим одягом, проживанням у гуртожитку, харчуванням та лікуванням у відомчих закладах охорони здоров’я. З усіма питаннями та для збору й подачі документів можна завітати до мене та моїх колег», – зазначила поліцейська.

На завершення заходу дітям провели екскурсію музеєм поліції, який нещодавно відкрили у відділі. Хто знає, можливо, хтось з них також колись потрапить в історію правоохоронних органів як доблесний поліцейський.