Поліція оштрафує на 850 грн за першої зупинки: кому з водіїв необходіно замінити права

10:27, 10 сентября 2023

Багато автомобілістів у процесі експлуатації автомобіля приходять до висновку про необхідність ручного «тюнінгу» свого транспортного засобу. Десь комусь кортить диски поміняти, десь кузов підрихтувати, десь підфарбувати. На перший погляд у цьому нічого страшного немає, адже кожен має право розпоряджатися своїм майном на власний розсуд. Але насправді за подібну «самодіяльність» можна отримати від поліції штраф за першої ж зупинки.

Так, згідно з вимогами чинного законодавства, при фарбуванні кузова слід внести про це відповідні відомості до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Поліція має право притягти власника транспортного засобу до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 121 КУпАП, якщо колір кузова авто відрізняється від того, що зазначено в документах. За подібне порушення передбачено штраф у розмірі 850 гривень.

Виходить, що тим, хто самостійно перефарбував власний автомобіль, потрібно терміново замінити документи. Зробити це можна у найближчому сервісному центрі МВС. Для цього потрібен паспорт, ІПН, техпаспорт на авто та при необхідності довіреність.

Причому юристи звертають увагу, що у МВС не визначають відтінок при внесенні до документа відомостей про колір кузова. Тобто, якщо ви перефарбували транспорт у світліші або темніші тони, то міняти документи не потрібно. Якщо кольори два, то основним вважатиметься той, який займає понад 50% видимої частини кузова.