Польща припинить допомагати біженцям з України в 2024 році: що відомо

09:21, 20 сентября 2023

У 2024 році Польща, швидше за все, не продовжить фінансову підтримку мільйонів українських біженців, яка включає скасування вимог про проживання та надання дозволів на роботу, безкоштовний доступ до шкіл, медичного обслуговування тощо.

Про це повідомляє Bloomberg.

Як розповів Polsat офіційний представник уряду Польщі Петро Мюллер, наступного року фінансова підтримка громадян України просто перестане діяти.

Водночас, за словами заступника міністра сім’ї та соціальної політики Ганни Шмідт, Польща вже витратила близько 2,4 мільярда злотих (тобто приблизно 550 мільйонів доларів) на виплати для українських сімей, які втекли від війни до Польщі.

У той час як уряд у Варшаві був одним із найзатятіших прихильників України, допомагаючи їй захиститися від вторгнення Росії, пропонуючи фінансову та військову допомогу та служачи воротами для західних поставок, зв’язки між двома країнами погіршуються напередодні жовтневих виборів, пише видання.

Скасування пільг, ймовірно, посилить напруженість після того, як правляча в Польщі партія “Право і справедливість” продовжила заборону імпорту зерна з України, ігноруючи рішення Європейського Союзу про припинення ембарго, оскільки вона прагне заручитися підтримкою польських фермерів перед голосуванням 15 жовтня.

Україна, яка була змушена експортувати зерно по суші через російську блокаду поставок через Чорне море, оскаржила цю заборону у Світовій організації торгівлі.

Варто зазначити, що згідно з даними Євростату, на кінець червня 2023 року в Польщі офіційно було зареєстровано 975 тисяч українських громадян.