Польща зупинилася в заторах через найбільший протест фермерів: карта

12:34, 20 марта 2024

Польські фермери продовжують протестувати – станом на 20 березня вони перекрили усі автодороги і країна зупинилася в заторах.

Про це повідомляє польське видання “rmf24.pl”.

“Фермери сьогодні протестують у багатьох регіонах Польщі, включно з найбільшими містами. Повідомляється про понад півтисячі офіційних демонстрацій, у яких візьмуть участь понад 70 тисяч фермерів”, – йдеться у повідомленні.

Опублікована карта практично вся “червоніє тракторами”, що означає блокування руху польськими фермерами. Якщо карту наблизити, то стає зрозуміло, що об’їзних доріг практично немає та обравши, начебто, пусту дорогу, рано чи пізно водій все одно наткнеться на страйкарів.

Згідно з інформацією видання, вимог в аграріїв декілька, зокрема, вони стосуються взаємин з ЄС. В першу чергу мова йде про “зелений курс”, який є частиною загальної політики Євросоюзу з досягнення “кліматичної нейтральності” до 2050 року. “Зелений курс” вимагає підвищення якості продуктів, а отже зменшення використання пестицидів, добрив та антибіотиків у сільському господарстві. Польські протестувальники закликають “врятувати Польщу” та покінчити з нібито “кліматичною брехнею” та “екотероризмом”.

Окрім цього фермери вимагають розширити пільгове кредитування та зняти обмеження на використання азотних добрив. Обурення фермерів викликає й вимога ЄС зберігати щорічно незасіяними щонайменше 4% орних земель, щоб зберегти родючість ґрунту та біорізноманіття.

Також аграрії виступають проти імпорту агропродовольчої продукції з України та обмеження розведення тварин у Польщі.