Польський уряд висунув вимоги до України для зняття блокади на кордоні

11:19, 28 ноября 2023

Польський уряд пропонує скасувати обов’язкову реєстрацію вантажівок в електронній черзі на двох пунктах пропуску: Зосін – Устилуг та Нижанковичі – Мальховіце.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури Польщі, – пише delo.ua

Так, міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик звернувся до віце-прем’єра України Олександра Кубракова з проханням скасувати обов’язкову реєстрацію в системі “Єчерга” транспортних засобів, які повертаються з України до ЄС без вантажу, принаймні, на двох пунктах пропуску.

В уряді Польщі заявили, що запровадження електронної черги значно збільшило час очікування на кордоні для порожніх польських вантажівок, що вплинуло на конкурентність компаній, що їм належать. Тому закликають терміново вжити заходів щодо виконання вимог польських автоперевізників, за які відповідає українська сторона.

Також Адамчик звернувся до президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн із проханням підтримати його звернення до уряду України з приводу деактивації системи електронної черги.

Крім того, польський міністр закликав комісара ЄС із транспорту Адіну Валеан створити спільний комітет для аналізу впливу угоди про лібералізацію транспортних перевезень з Україною на ринок автомобільних перевезень ЄС.