Представники Арцизької громади взяли участь у регіональному форумі «Відновлення»

17:18, 28 сентября 2023

Сьогодні, 28 вересня, в Одесі відбувся «Форум відновлення Одещини».
На заході обговорили просторове планування регіону та післявоєнної стратегії відновлення одеських територіальних громад задля їхнього стійкого економічного розвитку, оптимізації ресурсів та розширення можливостей.

Про це повідомляє пресслужба Арцизької міської ради.

Організаторами Форуму виступила Агенція регіонального розвитку Одеської області, Одеська обласна рада та Одеська обласна державна адміністрація. Захід відбувся за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Регіональний форум «Відновлення» об’єднав науковців, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських активістів, дипломатів та іноземних інвесторів.

Арцизьку громаду на заході представили перший заступник міського голови Тетяна Бахчеван, заступник міського голови Оксана Стоянова та начальник відділу економіки та інвестицій Арцизької міської ради Діана Гойчева.

З вітальними словами до учасників Форуму звернулись:
– Олексій Кулеба, заступник Керівника Офісу Президента України;
– Олег Кіпер, голова Одеської обласної державної (військової) адміністрації;
– Артем Гусак, радник заступника Керівника Офісу Президента України;
– Галина Семенець, керівник компоненту «Сприяння більш самодостатньому самоврядуванню в Україні» Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Попри усі труднощі, пов’язані з війною та постійними ракетними обстрілами ворога, продовжується інтенсивна робота з розробки Стратегії відновлення і розвитку Одеської області, яка має стати ключовим фундаментальним документом регіону.
Партнери проєкту DECIDE та CIVITTA презентували напрацювання щодо розробки Стратегії.

Учасники форуму після перемоги України над росією бачуть Одещину безпечною для мешканців і бізнесу, відкритою для світу, з розвитком туризму, культури, науки та торгівлі.

Ключові теми обговорення Форуму були:
• Стратегія регіонального розвитку
• Просторове планування та урбанізація
• Екологічна стійкість
• Сталість розвитку
• Участь громади
• Співпраця з іншими регіонами та міжнародними партнерами.