Представники Одеської ОВА з робочим візитом відвідали Арцизьку громаду

14:51, 20 октября 2022

Учора, 19 жовтня, Арцизьку громаду з робочим візитом відвідали заступник начальника Одеської обласної військової адміністрації Ігор Ткачук, директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної військової адміністрації Олександр Лончак та начальник служби у справах дітей Одеської ОВА Наталія Утюпіна.

Про це повідомляє прес-служба Арцизької міської ради.

Під час візиту представниками Одеської ОВА спільно з керівництвом Болградської РВА була проведена робоча нарада з усіма головами громад Болградського району.

Обговорювалися актуальні питання стосовно:

  • розміщення внутрішньопереміщених осіб (ВПО) та підготовки місць їх компактного проживання,
  • використання освітніх субвенцій у поточному році та їх залишків за 2021 рік,
  • ходу проведення робіт з ремонту та облаштування укриттів у закладах освіти.

Керівництво Одеської ОВА та Болградської РВА вкотре наголосили на необхідності пошуку та облаштування місць компактного проживання ВПО. Крім того, заступник начальника Одеської ОВА Ігор Ткачук зазначив, що переселенців необхідно забезпечувати харчуванням, медичним супроводом та спільно з районними центрами зайнятості організувати роботу з їхнього працевлаштування.

Керівникам громад було доручено організувати та забезпечити доступ переселенцям до усіх соціальних послуг, а відділам освіти організувати освітній процес для дітей ВПО.

Також під час наради представники влади розглянули питання розподілення освітньої субвенції в поточному році та її залишків з 2021 року.

Зазначимо, що на сьогоднішній день залишки коштів освітньої субвенції в Арцизькій громаді були спрямовані на закупівлю засобів індивідуального захисту, ремонт їдалень та встановлення сучасного обладнання, оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, капітальний ремонт укриттів для ліцеїв № 1 та № 4. Розмір нерозподіленого залишку наразі складає 106 564 грн.

Начальник служби у справах дітей Одеської ОВА Наталія Утюпіна обговорила з присутніми нагальні проблеми та завдання, над якими сьогодні підрозіл. Головам громад було надане доручення посилити організаційно-роз’яснювальну роботу серед місцевих мешканців щодо створення патронатних родин різних категорій, куди будуть влаштовувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Також під час робочого візиту директор Департаменту освіти і науки Одеської ОВА Олександр Лончак та перший заступник начальника Болградської РВА Денис Байлук відвідали заклади освіти Арцизької громади, де ознайомилися зістаном захисних споруд та відпрацювали алгоритм дій під час сигналу «Повітряна тривога».

Зазначимо, роботи з будівництва, ремонту та облаштування укриттів тривають у наступних закладах Арцизької громади:

  • у Новоіванівському закладі дошкільної освіти (ЗДО)укриття в процесі облаштування другого виходу та заливання бетонною стяжкою наступного приміщення.
  • В Арцизькому ліцеї № 1 та Арцизькому ліцеї № 4 відбувся тендер на проведення будівельно-ремонтних робіт, підписано договори про виконання робіт.
  • У Главанському ліцеї ведуться роботи з викладки стін каменем та бетонними плитами, плетіння арматурного поясу захисної споруди.
  • У Холмському ЗДО у запланованому під укриття приміщені облаштовують каналізацію та водопровід, виготовляється арматурний пояс захисної споруди.
  • В Деленському ЗДО роботи завершені, залишилося встановити унітази.
  • В Арцизькому ЗДО № 4 ведуться роботи зі встановлення дверей, облаштування вентиляції та залиття підлоги цементним розчином.