Представники Виноградівки Арцизького району продемонстрували реконструйоване весілля (фото)

16:50, 27 октября 2017
бургуджи

25 жовтня 2017 року в рамках культурно-мистецького проекту «Барви традицій» у  приміщенні Одеського обласного центру української культури відбувся народознавчий практикум «Весільна осінь Одещини». Під час роботи практикуму  проходили майстер-класи, як «Використання  пісень у весільному обряді», «Складові весільного народного обряду та елементи його постановки», «Огляд реконструйованих весільних обрядів різних регіонів Одещини».

Арцизький район на даному заході представив ансамбль пісні і танцю «Гердан», ансамбль народної музики «Хоро-Бургуджи» за участю фахівців районного будинку культури та аматорів Виноградівського будинку культури. На огляд професійному журі було надане реконструйоване весілля с. Виноградівка Арцизького району. Оцінювало показ обрядів професійне журі у складі Петрової Н.О. – кандидата історничних наук, доцента, заступника декана з наукової та виховної роботи історичного факультету Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, Вітос В.Г. – директора Одеського обласного центру української культури, Шапкіна Е.С. – провідного методиста Одеського обласного центру української культури. За результатами виступу колективу з Арцизького району було отримано запрошення для участі у фіналі мистецького проекту, який відбудеться в наступному році в м. Одеса.

Директор ООЦУК Валентина Вітос відмітила виступ такими словами: «Ми побачили інше весілля, коли дивишся його, на руках піднімаються волоски. То, чого вони прагнули – відбулося. Перед цим було показано українське весілля, я б назвала його співаючим, а болгарське весілля – танцюючим. Хай вам так буде легко, як ви нам показали своє весілля».

Кандидат історичних наук, доцент Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Наталя Петрова на знак вдячності за виступ подарувала виноградівцям авторські книги  «Традиційна весільна обрядовість українців Одещини», «Весільна обрядовість у часі і просторі». Зі свого боку вона відмітила, що болгари півдня Одещини менш за всіх асимілювалися та більше за усіх зберегли своє коріння, традиції, культуру та мову.

За підтримку в організації транспорту для учасників заходу відділ культури висловлює подяку голові Арцизької районної ради Юрію Карабаджаку.