Продаємо Starlink “недорого”: шахраї наживаються на українцях за хитрою схемою

09:41, 07 декабря 2022

Шахраї вигадали чергову схему, як нажитися на негараздах українців. Пропонують придбати термінали Starlink за десятки тисяч гривень, а покупцям доводиться платити двічі.

Про це повідомляють журналісти видання AIN.UA.

Зазначається, що шахраї купують системи за кордоном за один євро з післяоплатою та перепродають в Україні. Однак через деякий час відбувається списання ще близько 500 євро.

Про це почали розповідати користувачі Twitter. Один з них придбав Starlink на OLX за 50 тисяч грн, проте через місяць з його облікового запису автоматично списали 479 євро. Виявляється, “продавець” придбав термінал в Італії за один євро з післяплатою та продав ще раз в Україні.

Видання пише, що в країнах Європейського Союзу дійсно є послуга, яка дозволяє купити Starlink за один євро і повернути через місяць. Така можливість передбачена у Франції та Італії. Комплект складається з антени та маршрутизатор Wi-Fi.

“Шахраї з України купують такі термінали, продають за десятки тисяч гривень, а повну ціну змушений оплачувати новий власник, який реєструє пристрій на себе. Таким чином, шахрай витрачає лише один євро та отримує прибуток до 50 тисяч грн”, – зауважують журналісти.

На OLX можна знайти подібні оголошення, де пропонується Starlink з обладнанням. Перевірити походження терміналу складно. Єдине – це можна попросити чек перед покупкою чи історію оплати після. Проте, якщо покупець не сплатить 479 євро, то обладнання просто заблокують і воно не зможе виконувати свою функцію.