Путін звинуватив спецслужби України у вибуху на Кримському мосту

09:25, 10 октября 2022

Президент Росії Путін звинуватив спецслужби України в організації вибуху на Кримському мосту, який стався 8 жовтня.

Російські телеканали ввечері в неділю показали кадри зустрічі Путіна із головою Слідчого комітету Олександром Бастрикіним. Той заявив про причетність до вибуху не лише спецслужб України, а й громадян Росії та зарубіжних держав.

«Сумнів немає, це теракт, спрямований на руйнування критично важливої громадянської інфраструктури РФ. Автори, виконавці, замовники – спецслужби України», – сказав Путін.

Президент Росії вперше прокоментував вибух на Кримському мосту.

Вибух на Кримському мості стався вчора, 8 жовтня. У Росії заявили, що на автомобільній стороні транспортного об’єкту вибухнула вантажівка, внаслідок чого спалахнули сім цистерн з пальним, які віз поїзд, що рухався паралельною залізничною лінією в напрямку Криму.

За російськими даними, водій підірваної фури росіянин Махір Юсубов знайшов замовлення через популярний серед далекобійників додаток. Замовлення перевезення вантажу розмістила ульянiвська компанія з IP-адреси у Москві. За різними даними, водій віз “запчастини” або “тару та упаковку”. Він забрав вантаж в Краснодарському краї i о 10-й ранку мав бути в Сімферополі.

Ранiше радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк висловив думку, що ситуація з Кримським мостом характеризує ті процеси, які зараз відбуваються у Російській Федерації.

Зараз ця боротьба виявляє себе вже з гарячої точки зору. Тобто ми можемо сказати, що ось ця історія з Керченським мостом сьогодні вночі, яка трапилася о 6:15, — це вже чіткий, конкретний наочний прояв конфлікту між спецслужбами РФ. Тобто між тими угрупованнями, які належать до радикального крила, це ФСБ, і навколо якого зібралися сьогодні приватні військові компанії, зокрема Пригожин та Кадиров, а з іншого боку — це Міноборони”, — вважає Подоляк.

Він зазначив, що ці дві групи зійшлися в дуже тяжкому клінчі, а події з Кримським мостом — це один з ключових проявів цього клінчу.