Рада може дозволити військовим виїжджати за кордон, щоб провідати рідних

08:42, 10 октября 2022

Депутати пропонують Верховній Раді дозволили військовослужбовцям виїжджати за кордон для того, щоб провідати рідних по крові або по шлюбу членів сім’ї.

Про це йдеться в законопроєкті №8090, який зареєстровано в парламенті 30 вересня, передають Українськi Новини.

Документом пропонується внести зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Зокрема, пропонується надати військовим право виїзду за кордон з метою провідати рідних по крові або по шлюбу членів сім’ї за рахунок вже передбаченої в чинному законодавстві додаткової відпустки під час воєнного стану.
Окрім цього, пропонованими змінами передбачається, що час проходження служби військовослужбовцями (резервістами, військовозобов’язаними, добровольцями Сил територіальної оборони) під час їхньої участі в заходах щодо забезпечення оборони України, захисті безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ проти України, зараховується до вислуги років, вислуги років для призначення пенсій, стажу роботи, а також до стажу державної служби на пільгових умовах з розрахунку 1 місяць служби за 3 місяці.