Рада зменшила штрафи для деяких водіїв

09:55, 07 октября 2022

Народні депутати прийняли закон, який пом’якшує відповідальність вантажовідправників за порушення габаритно-вагових норм.

Так, «Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо усунення дискримінації вантажовідправника за порушення вимог вагового контролю» (№6222) у другому читанні підтримали 277 нардепів, свідчать дані на сайті парламенту.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, минулого року парламент ухвалив закон, яким було встановлено штраф у розмірі 51 тис. грн для вантажовідправника за внесення недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної у разі перевищення транспортним засобом, яким перевозиться такий вантаж, визначених законодавством габаритно-вагових норм.

Документом пропонується урівняти розміри штрафів для вантажовідправників та перевізників, заборонити штрафувати вантажовідправника двічі, якщо вантаж перевозить його ж вантажівка, а також заборонити притягнення вантажовідправника до відповідальності за неотримання дозволу на перевезення велигабаритного вантажу, оскільки таку відповідальність має нести лише перевізник.

Нагадаємо, з 1 жовтня в Україні знову почало працювати правило увімкнених фар на автомобілях.