Російські хакери атакували сайти президента та уряду Болгарії

15:34, 15 октября 2022

Сайти президента та уряду Болгарії зазнали масованої хакерської атаки. На даний момент вони недоступні. У прес-службі адміністрації президента заявили, що профільними відомствами вжито заходів та зміст сайтів не скомпрометовано.

Коментуючи ситуацію, заступник головного прокурора Борислав Сарафов заявив, що атака на болгарські сайти розпочалася із міста Магнітогорськ у Росії. Для встановлення причетних до атак болгарські правоохоронці мають намір звернутися до міжнародних партнерів.

Головний прокурор Іван Гешев уточнив, що атака хакерів на низку державних сайтів є кримінальним злочином і зачіпає основи болгарської державності. Для усунення наслідків та встановлення причетних залучено Державне агентство національної безпеки, Головна дирекція боротьби з організованою злочинністю, а також спецпідрозділ “Кіберзлочину” Національної слідчої служби.

Відповідальність за хакерську атаку взяла на себе російська хакерська група KillNet, яка у своєму Telegram-каналі заявила, що кібератаку схильні не лише до сайтів президента і уряду Болгарії, а й Конституційного суду, Міністерства правосуддя, Міністерства охорони здоров’я, МВС і розвідки. Також атаковано сайти кількох аеропортів. Загалом заблоковано понад 10 сайтів.

«За зраду перед Росією та постачання зброї Україні — уряд Болгарії засуджується до мережевого краху та ганьби!» — йдеться у повідомленні у Telegram-каналі.