Розпочався зворотний відлік часу: “Енергоатом” попередив про небезпеку на ЗАЕС через обстріли окупантів

09:21, 03 ноября 2022

НА ЗАЕС залишається пального для роботи дизель-генераторів в режимі повного знеструмлення на 15 діб.

Запорізька АЕС у зв’язку з обстрілами російських окупантів станом на ранок 3 листопада повністю знеструмлена — загарбники ще 2 листопада пошкодили дві останні високовольтні лінії зв‘язку ЗАЕС з українською енергосистемою.

Про це інформує “Енергоатом”.

“Через рашистські обстріли Запорізька АЕС повністю знеструмлена. Вчора, 2 листопада 2022 року, в результаті рашистських обстрілів пошкоджено дві останні високовольтні лінії зв‘язку Запорізької АЕС з українською енергосистемою. О 23:04 станція перейшла в режим повного знеструмлення. Включились всі 20 дизель-генераторів”, – йдеться в повідомленні.

В “Енергоатомі” повідомляють, що за повного знеструмлення ЗАЕС пального для роботи дизель-генераторів залишається на 15 діб. Як наголошується, розпочався зворотний відлік часу.

“Наразі схема живлення власних потреб ЗАЕС оптимізована, залишено в роботі 9 дизель-генераторів. Енергоблоки 5 та 6 переводяться в холодний стан”, – сказано в заяві.

Крім того, зауважується, що нині через російську окупацію ЗАЕС і втручання представників “Росатому” в її роботу, можливості української сторони щодо підтримання станції в безпековому режимі значно обмежені.

“Вчергове звертаємося до міжнародного співтовариства із закликом невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та міста Енергодар усіх російських військових, та повернення Запорізької АЕС під повний контроль України заради безпеки всього світу!”, – наголошують в “Енергоатомі”.