За словами Дениса Малюськи, Єврокомісія не лише поставила закон про олігархів в умови євроінтеграції, а й порекомендувала Грузії дивитися на практику України.
Імплементацію закону про олігархи стримують два чинники — відсутність висновку Венеціанської комісії про документ і війну. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, під час організованої Центром економічної стратегії дискусії про активи й інтереси українських олігархів, трансляція якої велася у Youtube.
За його словами, Венеціанська комісія поки що спостерігає за тим, як українська влада збирається виконувати закон у комплексі.
“Нагадаю, закон про олігархи — це не єдиний інструмент, який має в рукаві владу”, — розповів чиновник.
Він зазначив, що Україна стала першою країною у світі, де взагалі ухвалили подібний закон. Також Денис Малюська додав, що Єврокомісія не лише поставила закон про олігархи в умови євроінтеграції, а й порекомендувала Грузії дивитися на практику України.
“Власне, цей закон зараз — це рушниця, яка висить на стіні й незабаром вистрілить”, — підкреслив міністр.
Нагадаємо, згідно із “законом про деолігархізацію”, олігархом є особа, яка відповідає щонайменше трьом із таких критеріїв:
- бере участь у політичному житті;
- має значний вплив на засоби масової інформації;
- є кінцевим бенефіціарним власником монополії;
- підтверджена вартість активів особи перевищує один мільйон прожиткових мінімумів (2 млрд 270 млн).
Людині, яка потрапила до реєстру олігархів, буде заборонено фінансувати партії, купувати об’єкти великої приватизації, фінансувати політичну агітацію.