Санду пригрозила позбавляти громадянства молдаван, які воюють за Росію

13:34, 26 сентября 2022

Насамперед розглядається можливість відкликання громадянства в тих, хто має подвійне громадянство – російське і молдавське.

Влада Молдови аналізує можливість позбавлення громадянства громадян країни, котрі мають також громадянство РФ, які стануть на бік Росії у війні проти України. Про це у понеділок, 26 вересня, сказала президент Молдови Майя Санду на брифінгу за підсумками засідання найвищої ради безпеки.

“Є ризик мобілізації громадян Молдови у східних районах Молдови (невизнане Придністров’я – ред.). Ми розглядаємо можливість відкликання громадянства у громадян, які мають лише громадянство Молдови та виступатимуть у військовому конфлікті на боці агресора, посилення покарань за це”, – сказала Санду.

Вона додала, що поки що немає підтвердження інформації про мобілізацію в Придністров’ї, але влада попереджає про покарання для тих, хто буде мобілізований і виступатиме на боці Росії.

Санду пояснила, що в першу чергу розглядається можливість відкликання громадянства у тих, хто має подвійне громадянство – російське та молдавське.