СБУ ідентифікувала хакерів, які атакували Київстар

11:23, 04 апреля 2024

СБУ встановила, що атаку на Київстар реалізувало хакерське угруповання SandWorm, яке є штатним підрозділом російського ГРУ.

СБУ ідентифікувала хакерів російського ГРУ, які атакували Київстар. Матеріали цієї справи планують передати в Гаагу. Про це повідомив начальник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк, пише пресслужба СБУ.

“Ми працюємо, щоб за нашим законодавством оголосити підозри, а у подальшому передати ці справи в МКС. Воєнних злочинців мають судити на міжнародному рівні!” – зазначив Ілля Вітюк і додав що кібератаки по цивільній інфраструктурі мають бути визнані воєнними злочинами РФ.

СБУ встановила, що атаку на Київстар реалізувало хакерське угруповання SandWorm, яке є штатним підрозділом російського ГРУ. Тривають експертизи. Спецслужба подала запити на отримання додаткової інформації від міжнародних партнерів.

Як підкреслив Вітюк, опрацьовуються всі учасники вертикалі, причетні до атаки.

“Відповідати за скоєне має не лише конкретний хакер, але і, як мінімум, керівник військової частини і керівництво спецслужби, яка здійснює деструктивну діяльність”, – переконаний керівник ДКІБ.

Вітюк підкреслив, що у світі налічується лише три кейси, коли оголошувалися підозри хакерам за кібератаки на інфраструктуру, один із них – результат роботи СБУ.

Ілля Вітюк розповів, що загалом під час повномасштабної війни Служба безпеки блокує по 4,5 тис. кібератак щороку. Особливий пріоритет у кіберзахисті – Збройні сили України та Міноборони, адже спроби втручань ворога у військові системи відбуваються регулярно.

Окрім кібератак, російські спецслужби проводять ІПСО для дискредитації командування Сил оборони. Йдеться про інформатаки і спроби зламу офіційних акаунтів, створення фейкових сторінок. Подібні дискредитаційні атаки ворог проводить і стосовно співробітників СБУ, які регулярно отримують погрози фізичної розправи, листи з ознаками вербування і шантажу. Щодо самого Вітюка теж були фейкові вкиди.

“Інформацією дуже просто маніпулювати, щоб спробувати вплинути на когось, проте ми готові і до таких методів ведення війни”, – підсумував представник СБУ.