СБУ попереджає жителів Одеської області про чергову небезпеку

15:33, 19 января 2024

Як зазначають у відомстві, ворог запустив чергову фішингову розсилку нібито від імені Служби безпеки України. Якщо завантажити файли, які містяться усередині такого електронного листа, можна запустити у дію сильні небезпечні віруси. Про це повідомляє  СБУ.

Розсилка спрямована переважно на органи державної влади. На перший погляд, ці листи здаються правдоподібними, однак насправді вони не мають жодного відношення до СБУ.

Ці листи містять шкідливі файли і додатки, які при запуску завантажують на комп’ютер користувача шкідливе програмне забезпечення, щоб збирати конфіденційні дані.

У разі отримання таких електронних листів не переходьте за посиланнями та не завантажуйте файли та програми. Якщо таке сталося – перевстановіть операційну систему вашого комп’ютера та повідомте про цей інцидент СБУ за телефоном: 0 800 501 482 та на електронну пошту: callcenter@ssu.gov.ua.

Подібні фейкові розсилки можуть використовуватися російськими спецслужбами для шпигунства та збору інформації.

Департамент кібербезпеки СБУ застерігає: не відкривайте файли від невідомих абонентів на електронній пошті, в месенджерах чи в смс.