
Звіт про виконану роботу за 2017 рік
голови Арцизької районної державної адміністрації,
депутата Арцизької районної ради Сергія Парпуланського
2017 рік був сповнений подій як на державному, обласному, так і на районному рівні. Завдяки спільним зусиллям органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, незважаючи на відомі економічні труднощі в країні, в 2017 році наш район за деякими показниками увійшов у лідери кращих районів області.
Ми працюємо в тісній взаємодії і в єдиному ключі з усіма депутатами районної ради під керівництвом Юрія Карабаджака. Завжди знаходимо розуміння і всебічну підтримку від голови облдержадміністрації Максима Степанова і нашого обласного депутата Сергія Паращенко. Така взаємодія дозволяє поступово вирішувати проблеми, що накопичилися в нашому регіоні, і без цієї взаємодії не можливо вирішення будь-яких завдань.
Хочу звернути увагу, що відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» районна державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території району і реалізує повноваження, делеговані їй районною радою. Серед них найважливішими є виконання програм соціально-економічного розвитку, наповнення бюджетів, соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та інших, передбачених статтею 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Не секрет, що реалізація програм залежить, насамперед, від наявності фінансових ресурсів. Тому ми робимо все для того, щоб збільшити надходження до районного та сільських бюджетів.
Бюджет
- 1 місце по рівню зростання місцевих бюджетів серед районів Одеської області
За рахунок проведеної роботи по наповненню місцевих бюджетів, а саме проведенню інвентаризації земель сільськогосподарського призначення та збільшення ставки орендної плати, легалізації робочих місць та заробітної плати, на кінець бюджетного року зведений бюджет Арцизького району склав 176 275,8 тис. грн: районний бюджет 83 496,8 тис. грн, міський – 31 879 тис. грн, сільські бюджети – 60 900 тис. грн, що дало змогу протягом року проводити роботи з благоустрою населених пунктів, ремонту водопровідних мереж, недопущення зниження заробітних плат працівників бюджетних установ та отримати вільні кошти у сумі 29 812,4 тис. грн, а саме: районний бюджет – 6 145,9 тис. грн, міський – 11 964,8 тис. грн, сільські бюджети – 11 701,7 тис. грн. У порівнянні з 2016 роком, коли на кінець року зведений бюджет Арцизького району складав 114 360,00 тис. грн: районний – 43 813,6 тис. грн, міський – 23 095,5 тис. грн, сільські – 47 450,9 тис. грн.
При формуванні бюджетів на 2017 рік загальний фонд зведеного бюджету Арцизького району складав 145 735,3 тис. грн, з них районного бюджету, з урахуванням базової та додаткової дотації, у сумі 73 423,9 тис. грн, міського бюджету у сумі 25 108,9 тис. грн, сільських бюджетів у сумі 47 202,5 тис. грн.
Кошти районного бюджету були розподілені на видатки з заробітної плати у сумі 58 358,1 тис. грн, на продукти харчування у сумі 2 603,1 тис. грн, на медикаменти у сумі 284,6 тис. грн, на оплату енергоносіїв у сумі 7 649,1 тис. грн, на інші видатки, в тому числі відрядження, оплату послуг зв’язку і т.д., у сумі 4 529,0 тис. грн. На утримання закладів освіти було заплановано 34 577,5 тис. грн, закладів культури у сумі 8 992,2 тис. грн, закладів соціального захисту у сумі 783,1 тис. грн, закладів охорони здоров’я у сумі 3015,2 тис. грн, на утримання закладів фізичної культури та спорту, а також проведення спортивних заходів, у сумі 1 798,5 тис. грн, утримання районної ради у сумі 2 359,3 тис. грн, субвенція міському та сільським бюджетам на утримання дитячих садків та будинків культури склала 21 761,147 тис. грн, резервний фонд у сумі 137 тис. грн.
Вільний залишок у сумі 5 956,6 тис. грн було спрямовано на виплату заробітної плати у сумі 1 968,5 тис. грн, на субвенцію міському та сільським бюджетам на утримання дитячих садків та будинків культури у сумі 746,1 тис. грн, на проектно-кошторисну документацію для ремонту доріг у сумі 1 380 тис. грн, на фінансування програми з погашення кредитного відсотку населенню з заходів енергозбереження у сумі 107,6 тис.грн., з підтримки воїнів АТО у сумі 200,0 тис. грн, програми з виплати матеріальної допомоги незахищеним верстам населення та інші регіональні програми у сумі 915,4 тис. грн, на капітальні ремонти 639 тис. грн.
Протягом року за рахунок перевиконання доходної частини районного бюджету були спрямовані кошти на виплату заробітної плати – 260,1 тис. грн, на енергоносії 976,3 тис. грн, продукти харчування – 22,4 тис. грн, на поточні ремонти та придбання матеріалів для утримання районних закладів, а також виплати відряджень вчителям – 2 725,8 тис. грн, на капітальні ремонти будівель шкіл та інших об’єктів інфраструктури району – 2 397,3 тис. грн.
- Інвентаризація землі
В 2017 році ми продовжили роботу з інвентаризації землі та підняття процентної ставки на оренду державних земель до 8% – 10%. Тим самим ми додатково поповнили місцеві бюджети більш ніж на 10 млн грн, а за два роки сума додаткових надходжень досягла 18 млн грн.
Зокрема в бюджет Задунаївки додатково надійшло 1,57 млн грн, Павлівки – 2 млн грн, Острівного – 1,3 млн грн, Главан – 687,7 тис. грн. Це дало можливість місцевим радам самостійно закрити свої потреби в заробітній платі, відремонтувати будинки культури, поліпшити інфраструктуру сіл, матеріально-технічну базу шкіл, дитячих садків, медичних закладів.
! Плани на 2018 рік
- Детінізація податку ПДФО.
- Продовження роботи з наповнення місцевих бюджетів.
Економіка
- Зростання промисловості
В промисловій галузі протягом 2017 року складалася позитивна динаміка відносно виробництва та реалізації промислової продукції. За 2017 рік реалізовано промислової продукції на суму понад 815 млн грн, що перевищує рівень 2016 року на 157,3 млн грн (+19,3 %).
Підприємства продовжують активно постачати продукцію на ринки району та області. Арцизький молокозавод в минулому році реалізував продукції на 33,9 млн грн, що на 15,3% більше відносно попереднього року. ТДВ «Арцизький ЗЗБВ» збільшив виробництво та реалізував на 13,6% більше продукції. На 35,4 % збільшилась реалізація у ТОВ «Арцизька м’ясна компанія» та на 19,1% у СФГ «Куцарев Ф.С».
- Інвестиційна діяльність
В 2017 році ми проводили активну роботу з залучення інвестицій в район. Це дозволить створити додаткові робочі місця і забезпечити поповнення бюджетів.
Найбільш успішним напрямком цієї роботи для нас у 2017 році стали можливості розміщення на території району сонячних та вітряних електростанцій. Райдержадміністрацією надано дозвіл на розробку детальних планів по розміщенню таких об’єктів на території Долинівської сільської ради (сонячна електростанція 102 га), Виноградівської сільської ради (сонячна – 35 га), Павлівської сільської ради (сонячна – 40 га, вітряна – 20 га), Арцизька мыська рада (сонячня – 18 га).
!Плани
- Розробка і прийняття Програми підтримки малого підприємництва в Арцизькому районі на 2018-2020 роки.
- Створення умов для розвитку кооперативів в районі
- Будівництво сонячних та вітряних електостанцій.
Охорона здоров’я
2017 рік став для нашої команди успішним у плані реалізації ідей, задумок та проектів у сфері охорони здоров’я:
- Формування госпітального центру
Протягом року ми продовжили модернізацію Центральної районної лікарні в рамках створення госпітальної бази. Це дасть змогу значно розширити функціональні можливості лікарні та гарантує центр округу в м. Арциз. В цілому в нашій області створено 9 госпітальних округів рішенням Кабінету міністрів України, завдячуючи підтримці та позиції Голови ОДА Максима Степанова.
- Створення амбулаторії в Арцизі-2
В 2017 році за нашою ініціативою створено на базі Арцизького ФАПу амбулаторію, що дозволить великій частині міста Арциз отримувати кваліфіковану медичну допомогу безпосередньо на місці. За короткий проміжок часу пророблена колосальна робота: проведено реконструкцію приміщень, в будівлі встановлені нові металопластикові вікна та двері, замінено покрівлю, проведена опалювальна система, добудовані нові кабінети, зроблені внутрішні будівельні роботи, озеленена прилегла територія.
Ще більше потрібно ще зробити: планується відкриття фізіотерапевтичного, прищепного, процедурного, гінекологічного кабінетів і денного стаціонару, де жителі Арциза-2 і Комсомольця зможуть отримувати медичні процедури, не звертаючись в Арцизьку поліклініку. Також ми обладнаємо кабінет лаборанта, який буде працювати три дні на тиждень і проводити лабораторні дослідження. З лікарями працюватимуть дві медсестри для обслуговування приписного населення і проведення подворових та поквартирних обходів.
- Ремонт протитуберкульозного кабінету
Проблемою 15-річної давності Арцизької ЦРЛ був незадовільний стан фтизіатричного (протитуберкульозного) кабінету, який не відповідав санітарно-епідеміологічним правилам облаштування, потребував капітального ремонту і реконструкції. Нам вдалося повністю перетворити приміщення, на що було виділено 288,6 тис. грн з районного бюджету.
- Розвиток первинної медицини
Медицина на селі вимагає особливої уваги. Тому протягом року понад 1 млн грн було направлено на первинну медицину. За ці кошти були проведені поточні та капітальні ремонти Вознесенської, Главанської, Веселокутської, Новоіванівської, Прямобалківської і Холмської амбулаторій. Медзаклади забезпечувалися дизпаливом, медикаментами для невідкладної допомоги, дитячим харчуванням, оргтехнікою, електрокардіографами.
У 2017 році в районі діяла державна програма «Доступні ліки», яка розповсюджувалась на всі медустанови. Люди з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою і цукровим діабетом другого типу мали можливість отримувати ліки безкоштовно. Потрібно відзначити, що наш район є одним з небагатьох, де вдалося освоїти всі кошти, виділені на програму: було виписано 9 500 рецептів на безоплатне отримання лікарських препаратів. Також спільно з Обласним центром СНІДу та громадською організацією «Життя +» ми забезпечили всі ФАПи та амбулаторії експрес-тестами на ВІЛ та гепатит. Кожен житель району міг безкоштовно анонімно пройти діагностику.
- Проведення безкоштовного виїзного медогляду населення
Одним з основних завдань первинної медицини є виявлення захворювань на ранній стадії. У зв’язку з тим, що за останні 10 років значно зріс рівень захворюваності населення внаслідок несвоєчасної діагностики, було прийнято рішення проводити виїзне медичне обстеження жителів району для виявлення захворювань та попередження їх негативних наслідків. Так, навесні 2017 року всі бажаючі могли безкоштовно пройти лабораторне обстеження, потрапити на прийом до терапевта, педіатра, гінеколога, хірурга, психолога. Також жителі мали змогу зробити флюорограму і пройти тестування на ВІЛ-інфекцію та гепатит С з використанням експрес-методу.
- Забезпечення слуховими апаратами дітей з порушеннями слуху
У нашому районі проживають 11 дітей з порушеннями слуху. Для того щоб вони могли жити повноцінним життям, їм необхідні слухові апарати, вартість яких не кожному доступна. Тому ми висунули ініціативу щодо забезпечення цих дітей необхідним обладнанням, і вона була підтримана депутатами районної ради. У 2017 році ми вручили чотирьом дітям якісні слухові апарати марки Сіменс на загальну суму 31,3 тис. грн, в 2016 році слухове обладнання отримали троє дітей.
У поточному році ми плануємо продовжити діяльність в даному напрямку для забезпечення ще чотирьох дітей апаратами, а також закласти додаткові кошти на придбання підгузників для дітей-інвалідів.
- Результати районної програми «Кадри»
Брак лікарів є однією з найактуальніших проблем району, які потребують нагального вирішення. Сьогодні 50% всього лікарського персоналу лікарі-пенсіонери, яким нікому передати свій багаторічний досвід і знання. А штат первинної медицини укомплектований всього на 56%. Тому з метою залучення молодих лікарів в медустанови ми продовжили дію програми «Кадри», яку ми ініціювали в 2016 році, що передбачає регулярну компенсацію новоприбулим фахівцям на оплату оренди житла і комунальних послуг в сумі 1500 грн. З 2017 року передбачено призначення щорічної стипендії лікарям, які проходять інтернатуру в медустановах району.
Результати: за два роки в район приїхали працювати 9 молодих фахівців: три анестезіолога, уролог, хірург, інфекціоніст, гінеколог, невропатолог і сімейний лікар.
!Плани на 2018 рік
- Створення відділення невідкладної допомоги.
- Комп’ютеризація всіх підрозділів ЦРЛ.
- Впровадження телемедицини.
- Придбання санітарного автомобіля для ЦПМСД.
Освіта
- Створення опорної школи
У минулому році створено опорну школу на базі НВК «Арцизька школа №1-гімназія». Протягом року заклад отримав майже 4 млн грн на покращення матеріально-технічної бази:
– Ремонт фасаду.
– Заміну вікон та дверей.
– Встановлення інтерактивного комплексу для кабінету хімії.
– Шкільний автобус.
– Оснащення кабінету інформатики.
– Встановлення дистанційного обладнання.
- Будівництво шкільного стадіону в м. Арциз
В 2017 році відбулася довгоочікувана і важлива подія для всіх дітей міста: спільно з головою райради Юрієм Карабаджаком, депутатом облради Сергієм Паращенко та обласним керівництвом ми збудували та відкрили новий шкільний стадіон на території школи №1.
- Підвищення рівеня підготовки до Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО)
Піклуючись про майбутнє випускників, всі школи району в процесі підготовки учнів до ЗНО продовжують працювати з програмою «Освіта-онлайн», яку ми впровадили в систему освіти району з 2016 року. За результатами тестування на кінець навчального року наш район став лідером у зростанні рівня здачі ЗНО, проте в рейтинговій таблиці області район піднявся всього на дві позиції.
Тому, продовжуючи роботу з поліпшення результатів проходження випускниками ЗНО, з 2017 року запроваджено обласний проект «Будь Розумним / Be smart» та районний турнір зі здачі ЗНО
Також для того, щоб учні змогли всебічно підготуватися до тестування, навчилися правильно і раціонально розподіляти час при здачі ЗНО і психологічно були готові до іспитів, ми запустили районний турнір зі здачі ЗНО. Він буде проходити в три етапи протягом навчального року і, до всього іншого, допоможе вчителю виявити існуючі прогалини в знаннях учня.
- Будівництво спортивних споруд в міській школі №5
Арцизька міська школа №5 є найбільшою за кількістю дітей в районі, тому повинна мати відповідну інфраструктуру. Тут навчається понад 700 учнів, діють різні спортивні секції.
У 2017 році з’явилася можливість на умовах співфінансування 50/50 з районного та державного бюджетів виділити кошти і почати будівництво футбольного поля зі штучним покриттям на базі міської школи №5. Загальна вартість будівництва складе 1 млн 500 тис. грн.
Крім цього, до мене не раз зверталися батьки учнів з проханням побудувати в школі спортивний зал. Адже у зв’язку з відсутністю спортивної бази в осінній період школярі змушені освоювати фізкультпрограмму в парковій зоні біля школи, а взимку їм доводиться займатися в спортзалі, що знаходиться за кілометр від їхнього навчального закладу. Хочу відзначити, що будівництво такого роду об’єкта вимагає значних капіталовкладень. Знайти шлях вирішення такої важливої проблеми нам вдалося, звернувшись до депутатів обласної ради Сергія Паращенко і Дмитра Чапіра. В результаті наших зусиль сесією облради виділені 567,3 тис. грн на розробку проектно-кошторисної документації. За планом в реконструйованому двоповерховому будинку будуть розташовуватися спортзал з роздягальнями та душовими кабінками, харчоблок і їдальня, актовий зал, внутрішні туалети і 8 навчальних кабінетів.
- Впровадження програми «Кадри» для вчителів
Для отримання гідних результатів від школярів в районі повинні працювати досвідчені вчителі – майстри своєї справи. Нажаль, на сьогоднішній день ми маємо 35 вакантних місць, через рік ця цифра може скласти 75 у зв’язку з тим, що багато вчителів досягли пенсійного віку. Рішення проблеми полягає в залученні молодих вчителів до шкіл, тому ми розширили дію районної програми «Кадри» і на сферу освіти. Новоприбулі вчителі будуть отримувати щомісячну матеріальну допомогу в розмірі 1500 грн. Програмою вже охоплено три нових педпрацівника в сільській і один – в міській місцевості.
Крім того, в нашому районі 56 вчителів добираються на роботу в інші населені пункти, а це тягне за собою щоденні фінансові витрати. Тому на грудневій сесії районної ради ми вирішили внести зміни в дану програму і передбачити з 2018 року компенсацію вартості проїзду таким педагогам.
- Розбудова матеріально-технічної бази шкіл району
У 2017 році на капітальні ремонти і покращення матеріально-технічної бази шкіл району направлено біля 5,5 млн грн на:
– капітальний ремонт Виноградівського шкільного спортивного залу (1 млн 400 тис. грн);
– ремон приміщень для нової групи дошкільного підрозділу у Вознесенському УВК (200 тис. грн);
– капітальний ремонт будівлі саду №8 с подальшим облаштуванням Центру дитячого та юнацької творчості (800 тис. грн);
– будівництво футбольно-спортивного комплексу у Виноградівській школі (1 млн 479 тис. грн);
– капітальний ремонт внутрішніх туалетів у міській школі №4 (64 тис. грн), в філії Вишняківського НВК (90 тис. грн), у Новоіванівській школі (98,5 тис. грн);
– капітальний ремонт ганку Веселокутської школи (137 тис. грн);
– благоустрій території Холмської школи (105 тис. грн);
– заміну котлів та закупівлю обладнання в Вишняківську, Надеждівську, Вознесенську та Каменську школи (230 тис. грн);
– проведення комплексу заходів з протипожежної безпеки (580 тис. грн);
– проведення енергоаудитів у 8 школах району з метою розробки стратегії заощадження енергетичних і фінансових ресурсів (72 тис. грн).
- Збільшення надходжень з оренди шкільної землі до 2 млн 500 тис. грн
- Ремонти дитячих садків
Дошкільні заклади нашого району відвідують 1619 дітей. Для комфортного перебування малят у дитячих садках за рік було витрачено близько 5 млн грн бюджетних і залучених коштів. В тому числі були відремонтовані дитячі садки Острівного, Нових Каплан, Мирнопілля, Веселого Кута, Главан, Павлівки та Холмського на загальну суму 2,5 млн грн з обласного та державного бюджетів.
Значні надходження до сільських бюджетів від інвентаризації землі дозволили провести капітальні ремонти приміщень із заміною вікон і дверей, ремонтом дахів та оновленням матеріально технічної бази, заміною системи опалення в усіх дитячих садках на загальну суму понад 4 млн грн.
!Плани на 2018 рік
- Будівництво спортивного комплекса на базі Арцизької школи №5.
- Будівництво спортзала в селі Теплиця.
- Створення освітнього центру науково-дослідницької діяльності «LOGOS» на базі МНВК.
- Впровадження інклюзивної освіти та створення інклюзивно-ресурсного центру.
Культура
- Проведення культурно-масових заходів
2017 рік ознаменувався гучними культурно-масовими заходами районного та регіонального масштабів, які сприяли зародженню і активному розвитку туризму.
– Одним з найяскравіших є регіональний фольклорно-етнографічний фестиваль «Artsyz Open Fest», який ми проводимо в районі вже другий рік поспіль, збираючи понад 4 тисячі гостей. У фестивалі взяли участь творчі колективи з 8 районів області, а також фольклорний колектив з Болгарії. Активну участь у створенні фольклорно-музичних національних подвір’їв і презентації національної кухні взяли всі голови сільських рад спільно з працівниками будинків культури. Еко-ярмарок, дитяча та фотозони, пікнік, парад національних костюмів допомогли відбити і передати культуру, колорит і традиції Арцизького району.
– Особливістю етно-фестивалю стало відкриття 3-го етапу чемпіонату України з міні-ралі «Кубок Лиманів». Самі гонки проходили на наступний день на базі села Кам’янське. Участь в гонках взяли 29 екіпажів п’яти класів з усієї України.
– Не менш масштабним був фестиваль «Vinоgradovka Country Fest», який ми проходимо щорічно в травні в селі Виноградівка. У 2017 році в рамках заходу ми ввели нове правило – змагання з ручної швидкісної стрижки овець. Випробували свою майстерність дев’ятнадцять стригалів з 4 районів області. Незважаючи на регіональні масштаби, захід отримав популярність по всій Україні.
- Поліпшення матеріально-технічної бази
Сфера культури протягом довгого часу залишалася без належної уваги. Її матеріально-технічна база вже давно потребує оновлення та модернізації. Тому в 2017 році ми продовжували виділяти гроші на закупівлю необхідного інвентарю та обладнання для закладів культури.
Для районного будинку культури ми придбали нову звукову апаратуру (118,8 тис. грн), сценічні костюми (45 тис. грн), новорічні сценічні прикраси (20 тис. грн). На капітальні ремонти сільських будинків культури в 2017 році витрачено 3,66 млн грн. Зокрема відремонтовані Вознесенський БК (210 тис. грн), Главанський БК (466 тис. грн), Деленський БК (150 тис. грн), Мирнопільський БК (508,5 тис. грн), Задунаївський БК (914,8 тис. грн), Острівненський БК (1 млн 28 тис. грн), Теплицький БК (150 тис. грн), Холмський БК (237,4 тис. грн).
В районну бібліотеку закуплено мультимедійний проектор, звукову апаратуру, мікрофон, екран і мікшерний пульт (26,1 тис. грн), тут же проведено капітальний ремонт опалювальної системи (233 тис. грн), встановлені дверні пластикові блоки (10 тис. грн ), замінений котел (46,1 тис. грн).
В бібліотеці микрорайону встановлено опалення (40 тис. грн), а в музичній школі та бібліотеках сел Делень та Новоіванівка замінені вікна на металопластикові (34 тис. грн).
Зокрема, для шкіл естетичного виховання нами придбано комп’ютер і телевізор (22,8 тис. грн).
- Преміювання талановитої молоді
У 2017 році вперше ми затвердили Положення про щорічну премію районної ради та райдержадміністрації учнівській молоді за особисті творчі досягнення. Нею були удостоєні 5 учнів музичної та художньої шкіл. А для підтримки обдарованих дітей та молоді з багатодітних сімей 68 учнів даної категорії звільнені від оплати за навчання в школах естетичного виховання.
!Плани
- Проведення ІІІ регіонального фольклорно-етнографічного фестивалю «Artsyz Open Fest», чемпіонату України з міні-ралі «Кубок Лиманів», фестивалю «Vinоgradovka Country Fest» і змагань зі швидкісної ручної стрижки овець та інших заходів, що позитивно впливають на імідж району.
- Проведення капітального ремонту районного будинку культури.
Дорожнє господарство
Як ніколи актуальним є питання про стан доріг, яке неодноразово обговорювалося на сесіях районної ради. Незважаючи на те, що дороги державного значення між населеними пунктами знаходяться на балансі Укравтодору, ми доклали максимум зусиль для залучення коштів з бюджетів різних рівнів.
В 2017 році на рівні області пріоритетним був ремонт дороги міжнародного значення «Одесса-Рені», тому основна частина грошей з перевиконання планів Одеської митниці була направлена саме на відновлення цієї траси.
Що стосується бюджету Арцизького району, то він був прийнятий з дефіцитом 4 млн грн. Протягом року нам вдалося подолати цей дефіцит та направити кошти, зокрема, на фінансування вперше прийнятої районної програми по ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення на 2017-2018 роки. Сесією районної ради на програму виділені 1 млн 330 тис. грн. Службою автомобільних доріг використано 400 тис. грн на розробку проектно-кошторисної документації на ремонт дороги «Арциз-Задунаївка».
У 2017 році був проведений ремонт ділянки дороги О-160-201 Арциз-Спаське. У районі села Плоцьк виконано 2,7 км суцільного ремонту і 4 км ямкового аж до села Виноградівка. Ремонт вказаної ділянки дороги став можливим завдяки підтримці депутата Одеської обласної ради Сергія Паращенко, за допомогою якого з облбюджету було виділено 5 млн грн.
Розпочато ремонт дороги “Тарутине-Арциз”.
Соціальний захист населення
- Заходи з соціального захисту населення та рішення соціально-побутових проблем
– У 2017 році 3573 сім’ї отримали державні соціальні виплати на суму 65,5 млн грн.
– У 2017 році кількість звернень громадян на отримання субсидії на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ збільшилася на 14%: 4170 сімей отримали виплати на загальну суму 14,4 млн грн.
– Виплачена щомісячна адресна допомога 81 сім’ї, переміщеній з тимчасово окупованої території, на загальну суму 456,2 тис. грн.
– У 2017 році надано пільги ветеранам війни, дітям війни, учасникам АТО, багатодітним сім’ям на загальну суму 3,9 млн грн.
– У минулому році ми забезпечили житлом 5 дітей-сиріт: придбано будинки в Вознесенці, Новоіванівці і 3 квартири в Арцизі.
– Центром соціальної служби для сім’ї дітей та молоді надано гуманітарну допомогу 376 сім’ям, психологічну допомогу – 534 особам, регулярно надаються пакетні соціальні послуги сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 100 дітей з таких сімей залучені до роботи виїзного пересувного табору та до участі у велопробігах.
– 31 соціальний робітник терцентру соціального обслуговування протягом 2017 року надали 32 622 соціальні послуги вдома 298 особам з числа ветеранів війни, ветеранів праці, дітей війни та осіб з інвалідністю.
– Згідно районної цільової програми підтримки малозабезпечених верств населення на 2016-2017 роки підготовлено документів та виплачено матеріальної допомоги 180 особам на загальну суму 137, 5 тис. грн.
- Допомога учасникам АТО
– Нами прийнята районна комплексна програма підтримки військовослужбовців на 2016-2017 роки, згідно з якою сесією райради виділено 200 тис. грн допомоги воїнам АТО з нашого району.
– 50 демобілізованих воїна отримали дозвіл на оформлення документів для отримання земельних ділянок поза чергою, а це 98 га землі.
– У 2017 році з районного бюджету згідно зазначеної комплексної програми виділено 100 тис. грн на лікування учасників антитерористичної операції. Нею скористалися 22 людини.
– 20 дітей учасників АТО забезпечені безкоштовним харчуванням у школах району за рахунок районного бюджету, у 2016 були охоплені 16 дітей.
– За рік ми допомогли 7 військовослужбовцям отримати водійські права категорії «В», виділивши на ці цілі 39,4 тис. грн.
- Звернення громадян
– У 2017 році на особистому прийомі розглянуто 581 звернення, де переважно порушувалися питання аграрної політики та земельних відносин, соціального захисту, комунального та житлового господарства.
– В результаті одного з виїзних прийомів у Задунаївку спільними зусиллями з сільським головою ми допомогли отримати накази про затвердження документації із землеустрою та надання земельних ділянок у власність 72 мешканцям села, які протягом 10 років не могли офіційно стати власниками своїх паїв.
– За звітний період до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) звернулися 9 138 осіб та була відпрацьована відповідна кількість документів, з них 5 964 – земельні.
– Державними реєстраторами опрацьовано 923 заяви на реєстрацію нерухомого майна та 956 юридичних та фізичних осіб.
Оздоровлення
Важливим аспектом нашої роботи є забезпечення оздоровлення населення району. Путівки в санаторії та табори купувалися на кошти державного, обласного, районного та місцевих бюджетів, батьківських, профспілкових, спонсорських коштів.
- Оздоровлення школярів
У літній період було оздоровлено 623 дитини з нашого району. До порівняння: у 2015 році оздоровлено 204 дитини, в 2016 – 520 дітей. У «Молодій Гвардії» побували 7 учнів, в «Міжнародному дитячому центрі «Артек» – 6 дітей. 123 дитини були спрямовані в оздоровчий табір «Глобус» і санаторій «Мала Долина», 95 дітей відвідували пришкільні та мовні табори на базі загальношкільних установ.
Районний заклад оздоровлення та відпочинку «Ювілейний» прийняв 392 дитини з Арцизького району та 907 дітей з чотирьох регіонів України.
На придбання дитячих путівок з районного та місцевих бюджетів витрачено 1 млн 200 тис. грн.
- Оздоровлення дорослого населення
Протягом 2017 року відповідно до черги вдалося оздоровити 70 осіб з інвалідністю за рахунок коштів державного (45) і обласного (25) бюджетів.
Це 19 учасників АТО, 33 інваліда з дитинства та загального захворювання, 4 інваліди з захворюваннями хребта та спинного мозку, 6 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та 8 інвалідів війни.
Всього на оздоровлення дорослого населення витрачено близько 500 тис. грн.
Спортивні досягнення
В Арцизькому районі забезпечують організацію і планування фізкультурно-масової та спортивної роботи дитячо-юнацька спортивна школа (ДЮСШ) та Арцизьке районне фізкультурно-спортивне підприємство «Колос».
На підтримку спорту з районного бюджету в 2017 році виділено 235 тис. грн, а також 485 тис. грн з сільських бюджетів.
Головними завданнями, які ми ставимо перед собою, є залучення населення, особливо молоді, до занять фізкультурою та спортом, створення умов для задоволення спортивних потреб жителів району, популяризація здорового способу життя та масових видів спорту.
Тому на території району успішно пройшла 50-а районна спартакіада серед сільських колективів з 16-ти видів спорту. Серед 24 шкіл проводиться спартакіада школярів з 18-ти видів спорту.
Наші команди впевнено заявляють про себе на змаганнях обласного рівня з армрестлінгу, легкої атлетики, волейболу та баскетболу. Призові місця на обласних змаганнях посіла жіноча команда з волейболу, а команда дівчат з міні-футболу – 2-е і 3-є місця на чемпіонаті України. Район пишається переможцями обласних змагань з гирьового спорту, важкої атлетики, спортивної акробатики.
***
На завершення хочу виразити подяку жителям району за розуміння, підтримку та високий рівень довіри до нашої команди. Хочу подякувати сільським головам за велику роботу на місцях, депутатам всіх рівнів, керівникам підприємств і організацій нашого району за співпрацю.
Впевнений, що 2018 рік стане не менш результативним, багатим на події та позитивні зміни, і тільки разом ми зможемо зробити наше життя краще та досягти поставленої мети.
Дякую за увагу!