Шахрай з Одеси: люди подавали заявки на допомогу «єПідтримка», а він крав їх гроші з карток

13:21, 20 февраля 2024

В Одесі шахрай створив сайт-двійник за аналогом сайту Державної допомоги “єПідтримка”. Коли люди переходили за цим посиланням, щоб подати заявку на допомогу, заповнювали усі дані, зловмисник використовував їх, щоб зняти гроші з їх карток. Таким чином він ошукав близько 100 людей.

Джерелопрокуратура Одещини

Що відомо: за даними слідства, підозрюваний розробив шахрайську схему, щоб забирати гроші людей під приводом заявок на отримання ними грошової допомоги від держави.

Він створив посилання на сайт, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайн сайту Державної допомоги в рамках програми “єПідтримка”. Під це посилання він закріпляв фішингове інтернет-посилання у соціальних мережах Facebook та Instagram.

Люди переходили за цим посиланням і заповнювали необхідні дані, вказували реквізити своїх карток: номер, СVV код, термін дії тощо. Зловмисник в цей час з допомогою цих даних авторизовувався у додатках онлайн-банкінгу і кошти людей списував на власноручно створені акаунти в одній з відомих служб доставки.

Відомо, що у такий спосіб зловмисник з липня по вересень 2023 року ошукав двох жінок та двох чоловіків. Матеріальні збитки становлять майже 16 тисяч гривень. Загалом кількість постраждалих близько 100. Правоохоронці встановлюють коло усіх постраждалих.

Шахрая затримали, йому повідомили про підозру за фактом шахрайства і тримають під вартою.