Що робити мешканцям Одещини, якщо на ЗАЕС станеться вибух

13:17, 05 июля 2023

Військові рф можуть підірвати ЗАЕС. Про плани теракту на атомній станції заявив керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов.

Які загрози для Одеси та області пілся підриву ЗАЕС

Експерт з ядерної енергетики Людвіг Литвинський зазначив, що евакуювати людей з Одеси та області, якщо станеться вибух на ЗАЕС, необхідності не буде:

«Навіть при самому потужному вітрі, при тайфуні, що йде зі швидкість 100 і більше км/год, підлітний час становитиме щонайменше 3 години. Все населення буде попереджене, що саме треба робити, але я певен, що укриватися в укритті немає потреби. Достатньо просто зачинити вікна, зачинити двері і не знаходитися на вулиці.

Рівень забруднення буде співставний з тим, що було через пів року після аварії на Чорнобильській АЕС. Ніяких короткоживучих радіонуклідів не буде, вони всі вже встигли розпастися», – розповів фахівець..

Чи потрібно приймати йод у випадку вибуху ЗАЕС

Директорка центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Олена Колоденко розповіла про те, чи потрібно приймати ліки до та після вибуху:

«У жодному разі не треба заздалегідь приймати якісь медикаменти, тим паче калій йодид, про який зараз дуже багато кажуть. Цей препарат ми приймаємо тільки тоді, коли буде на це команда. Людям старше 40 років взагалі цей препарат приймати не потрібно.

Якщо є така необхідність і хтось хоче бути забезпечений – так, можна купити. У центрах первинної медико-санітарної допомоги ми маємо запаси цього препарату, ми будемо його видавати, але тільки після того, як будуть на це додаткові вказівки», – заспокоює лікарка.

Про можливість ядерної аварії на ЗАЕС нещодавно заявив голова Міжнародного агентства з ядерної енергії Рафаель Гроссі під час пресконференції перед візитом на АЕС Фукусіма у Японії.

Він нагадав, що Запорізька АЕС знаходиться просто на лінії фронту, тому в МАГАТЕ оцінюють ситуацію довкола станції як «нестабільну, крихку та надзвичайно небезпечну».

Нагадуємо, як звучать сигнали небезпеки та що робити, коли ви їх почуєте.

Сигнал радіаційної небезпеки – це дзвін в набат. Сигнал евакуації з міста звучить як гудок потяга. Після такого сповіщення слід увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.