Щодо нового закону про мобілізацію

12:33, 22 апреля 2024
 
❓ «Якщо я за кордоном подав документи на оформлення закордонного паспорта (або ID картки) у ДП «Документ» або Консульство до набрання чинності законом, чи видадуть паспорт без військово-облікових документів після набрання його чинності?»
💬 Якщо послугу з оформлення паспорта було замовлено до набуття чинності Законом 3633, то видача має здійснюватися без необхідності пред’явлення військово-облікового документа.
Для замовлення послуги з оформлення паспорта після набуття чинності Законом 3633 необхідно буде пред’явити приписне посвідчення особам (для осіб до 25 років), військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.
Однак, не слід виключати можливість надання роз’яснень Державною міграційною службою, що можуть змінити порядок видачі паспортних документів за кордоном після набуття чинності законом.
❓ «Я перебуваю за кордоном. Якщо в 60 діб я не оновлю свої дані, то я не зможу отримати закордонний паспорт? Якщо – так, то як мені це оновлення зробити?»
💬 Починаючи з 18.05.2024 року оформити паспорт за кордоном можна буде лише за наявності військово-облікового документу (особа має пред’явити приписне посвідчення (для осіб до 25 років), військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного).
Щодо оновлення даних: перебуваючи за кордоном, необхідно починаючи з 18.05.2024 року протягом 60 днів надіслати повідомлення з такими даними на офіційну пошту чи номер телефону ТЦК, у якому ви перебуваєте на обліку. Також це можна буде зробити через електронний кабінет військовозобов’язаного, якщо він є (реєструвати його не обов’язково за Законом), але нормативного врегулювання щодо функціонування такого е-кабінету поки немає.