Шмигаль закликав українців зменшити використання електроприладів та зробити запас теплого одягу, свічок, ліхтариків, батарейок

11:16, 13 октября 2022

Три дні поспіль ворог завдавав ракетні удари, а також застосовував дрони-камікадзе проти цивільної та енергетичної інфраструктури України. Як наслідок, було пошкоджено більше двохсот різних об’єктів, у тому числі 28 об’єктів енергетичної інфраструктури. Удари росіяни завдають як по генерації, так і по розподілу електроенергії.

Про це в сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду.

«Українська енергосистема функціонує в нормальному режимі. Ми не запитували аварійну допомогу в наших європейських сусідів. Дефіциту потужностей немає. Прямо зараз продовжуються ремонтні роботи. Загалом електропостачання відновлено для майже чотирьох тисяч населених пунктів та мільйонів споживачів. Ми були готові до того, що росія спробує знищити важливі інфраструктурні об’єкти, й проробляли різні сценарії реагування. Було закуплено необхідне резервне обладнання. Вже зараз ДСНС за потреби забезпечує мобільними електростанціями соціально важливі об’єкти в містах, де електропостачання поки відсутнє», – зазначив прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль заявив, що відмовитись від практики планових відключень електроенергії можливо за умови зменшення її споживання у період із 17:00 до 22:00 загалом по Україні на 25%.

“Ми вдячні всім українцям, які вчора та позавчора ввечері свідомо зменшили споживання електроенергії. Сумарно економія склала 10%. Ми також дякуємо мерам, головам громад, які відповідально поставилися до зменшення електроспоживання в громадах. З метою уникнення планових відключень ми маємо досягти свідомого зменшення споживання електроенергії з 17 до 22 години загалом по Україні на 25%. Тому звертаємося до бізнесу з проханням долучитися до свідомого споживання й у зазначений період, з 17 до 22 години, вимикати зовнішню світлову електрорекламу та інші енерговитратні прилади. Такий відповідальний підхід дозволяє нам мінімізувати застосування графіків відключення”, – заявив прем’єр.

Він визнав, що ця зима буде важкою.

“Тому ще раз закликаємо всіх ретельно готуватися до зими. Бажано, аби в кожної родини був запас необхідних базових речей: теплий одяг, свічки, ліхтарики, батарейки. Це важливо підготувати на випадок, якщо внаслідок масованих ракетних обстрілів зникне світло чи тепло.