Шольц пообіцяв Україні більше ППО і ракет

11:43, 11 июня 2024

Президент України Володимир Зеленський подякував Олафу Шольцу і Німеччині за вже надану допомогу з ППО, але повторив, що нашій країні дуже потрібні ще сім Patriot.

Німеччина найближчим часом надасть Україні третю систему Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети і боєприпаси. Про це сказав канцлер ФРН Олаф Шольц на конференції з відновлення України у вівторок, 11 червня.

“Найважливіша потреба України нині – це боєприпаси та зброя, особливо ППО. Тому протягом найближчих тижнів і місяців ми поставимо в Україну третю систему Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети і боєприпаси”, – заявив він.

За словами Шольца, з 24 лютого 2022 року Німеччина надала Україні 30 млрд євро військової допомоги, а також мільярди на гуманітарну допомогу.

“Хочу звернутися до всіх присутніх і попросити вас – підтримайте нашу ініціативу щодо збільшення спроможність українського ППО всім, чим можете”, – закликав Шольц.

У свою чергу присутній на конференції президент України Володимир Зеленський подякував Шольцу і Німеччині за вже надану допомогу для посилення ППО, але повторив, що нашій країні дуже потрібні ще сім систем Patriot.

“Нам вдалося забезпечити частковий захист від російських ударів з повітря. Ми маємо і можемо більше. Ми потребуємо додатково щонайменше семи систем Patriot, щоб закрити основні міські агломерації найближчим часом. І це буде драйвером збереження норм життя в Україні, прямою допомогою обороні і гарантією що економічне життя країни не буде зруйноване”, – заявив Зеленський.