Смертельний “коктейль”: на лаву підсудних відправили двох жителів Одещини за продаж сурогатного алкоголю – є загиблі

14:22, 24 января 2024

Одеська область стала свідком події, що призвела до загибелі восьми осіб та госпіталізації чотирьох, внаслідок масового отруєння сурогатним алкоголем. Детективи ТУ БЕБ вжили рішучих заходів і направили справу до суду, звинувачуючи двох осіб у незаконній діяльності, яка призвела до трагедії. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на БЕБ.

В ході слідства встановлено, що житель Роздільнянського району купував технічний спирт у місті Дніпро, який потім розводив водою, барвниками та харчовими добавками, фасуючи “мікс” у різну тару. Отриманий алкоголь передавався його знайомій, яка здійснювала продаж алкоголю у місцевому магазині. Спільними зусиллями детективів та правоохоронних органів було проведено 14 обшуків, включаючи 5 невідкладних в населеному пункті, де сталася трагедія, та 9 – в Дніпрі.

 

Під час обшуків вилучено залишки нереалізованих алкогольних напоїв, а також виявлено технічний спирт у великих кількостях, розчинники, мобільні телефони, оргтехніку та інші матеріали, які використовувалися при виготовленні небезпечного алкоголю. Медична експертиза підтвердила, що сурогатний алкоголь містив отруйну речовину – метанол, що стало причиною смерті восьми людей.

 

Організатору та продавчині було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, зокрема, збуту алкогольних напоїв, що становлять загрозу для життя і здоров’я людей. Згідно з частиною 3 статті 204 Кримінального кодексу України, обвинувальні акти були скеровані до суду. Детективи продовжують розслідування, спільно з СБУ та обласною прокуратурою, для встановлення всіх обставин і притягнення всіх винних до відповідальності.

 

Раніше було також виявлено та покарано постачальника технічного спирту, винного у виготовленні небезпечних напоїв. За рішенням суду йому призначено штраф у розмірі 85 тисяч гривень і конфіскація майна за частиною 1 статті 204 КК України.