Соцвиплати до кінця 2023 року: хто має підтвердити право на отримання допомоги

10:17, 22 февраля 2023

З 1 січня 2023 року набувають чинності нові правила нарахування соціальних виплат й деяким категоріям населення вони автоматично продовжені на весь період дії воєнного стану плюс один місяць після його завершення.

Про це повідомили у Мінсоцполітики.

Зазначена допомога продовжена дітям, над якими здійснюють опіку чи піклування; які є хворими на тяжкі захворювання; які мають інвалідність або чиї батьки ухиляються від сплати аліментів.

Також продовжено строк виплат допомоги громадянам, які не мають права на пенсію та/або є особами з інвалідністю; які мають інвалідність з дитинства або доглядають за такими особами (з інвалідністю I та II групи з психічними розладами).

Для працездатних осіб, які вимушено не працюють через догляд за особою з інвалідністю I групи або особою, яка досягла 80-річного віку – до 31 грудня 2023 року діє перехідний механізм виплати раніше призначених щомісячних компенсацій.

Допомога на проживання ВПО теж продовжена автоматично без необхідності подачі будь-яких документів.

Водночас, малозабезпеченим родинам та одиноким матерям, які отримують виплати на дітей та особам, які отримували тимчасову допомогу через досягнення загального пенсійного віку, але не набули права на пенсію, необхідно звернутися до органів соцзахисту, щоб підтвердити своє право на подальше отримання допомоги. Це повʼязано з оцінкою фінансово-майнового стану родин.

У той же час звертатись за продовженням отримання виплат малозабезпеченим, одиноким та особам, які отримували тимчасову допомогу через досягнення загального пенсійного віку, але не набули права на пенсію, не потрібно, якщо отримувач мешкає на тимчасово окупованій території або територіях проведення активних бойових дій. У цих випадках продовження також відбувається автоматично, без звернення, наголосили у профільному міністерстві.