Сьогодні після 13.30 українці зможуть спостерігати сонячне затемнення

12:22, 25 октября 2022

Сьогодні, 25 жовтня, у всій Європі має відбутись часткове сонячне затемнення. Очікується, що воно розпочнеться приблизно після полудня у Західній Європі, а в Україні на пік варто чекати після 13.30.

Про це повідомляє видання BBC Україна.

Спостерігати за явищем можна буде тільки у тих регіонах, де ясна погода.

Експерти кажуть, що у Британії та Західній Європі до чверті сонця буде приховано на піку затемнення, через що сонце виглядатиме так, “ніби його трохи відкусили”.

Український науковець та кліматолог Ігор Кібальчич вказує, що на території України максимальна фаза часткового сонячного затемнення припаде на час 13:28 – 13:50 в залежності від регіону. Також він повідомляє, що сонячний диск буде закритий на 47 – 65%.

Що таке сонячне затемнення

Сонячне затемнення – це коли Місяць рухається між Сонцем і Землею, тому блокує сонячне світло. Це кидає тінь на частину Землі.

Під час повного сонячного затемнення Місяць повністю блокує світло від Сонця, тоді як часткове сонячне затемнення означає, що Місяць закриває лише частину Сонця.

Пам’ятайте, що важливо ніколи не дивитися прямо на Сонце, оскільки воно може назавжди пошкодити ваші очі.

Сонцезахисні окуляри також не забезпечують достатнього захисту, тому, якщо ви хочете побачити затемнення, потрібні спеціальні захисні окуляри для затемнення.