В Україні сьогодні, 25 грудня, християни західного і східного обрядів уперше разом відзначають Різдво Христове. Верховна Рада ще у липні ухвалила закон про зміну дат державних свят, згідно з яким 7 січня, коли відзначається Різдво за юліанським календарем, більше не є святковим і неробочим днем. Натомість офіційно встановлюється дата святкування Різдва 25 грудня.
Одне з найбільших і найурочистіших християнських свят, встановлене на згадку про народження Ісуса Христа у Віфлеємі, є державним у понад 100 країнах світу.
Цього року в Україні вперше офіційно святкують Різдво 25 грудня. Православна церква України та Українська греко-католицька церква 1 вересня, з початком церковного новоліття, перейшли на новоюліанський календар. Тож тепер більшість церковних дат відзначаються на 13 днів раніше.
Водночас у ПЦУ підкреслили, що перехід церков на новий календар є добровільним, і те, що певні парафії і монастирі залишаються на старому стилі, не має бути приводом для суперечок. Тому деякі українці ще відзначатимуть Різдво за юліанським календарем 7 січня. Цього календаря дотримуються ще російська, Сербська, Грузинська та Єрусалимська православні церкви.
Новоюліанським же календарем користуються більшість православних церков, в тому числі Константинопольський патріархат.
Нагадаємо, що згідно з Писанням, Богородиця народила Ісуса Христа, якому була уготована доля Спасителя, під час перепису населення у Вифлеємі. Оскільки місто було переповнене, і там не знайшлося вільного місця, Марія разом з Йосифом розташувалися на ночівлю у хліву, поруч з домашньою худобою. У момент народження Спасителя на небі засяяла Вифлеємська зірка, яка вказала шлях волхвам, що принесли свої дари маленькому Ісусу. У пам’ять про цей світлий день християни щороку збираються на урочисті богослужіння.
Напередодні Різдва у християн в Святвечір закінчується різдвяний піст. За традицією, він вважається повністю завершеним з появою на небі першої вечірньої зорі. На святковому столі ставлять воскову свічку, яку не гасять весь вечір. На стіл подають 12 страв, які кожен має скуштувати. Головною стравою Святвечора є кутя.
У Святвечір заведено колядувати в родинному колі. Ранок Різдва починається з того, що люди вітають один одного фразою «Христос народився!», а у відповідь кажуть: «Славімо Його!».