Стоматологічне волонтерство: уродженець Арцизької громади Олександр Вєлєв їздив до Чорнобаївки

, 15:29, 28 октября 2023

Олександр Вєлєв – 20-річний молодий та перспективний стоматолог, уродженець Арцизької громади. Більше двох років працює в приватній клініці в м. Одеса. З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України вже тричі їздив до зони бойових дій та надавав безкоштовну стоматологічну допомогу цивільним мешканцям. 

Олександре, розкажіть, чому вирішили вирушити до зони бойових дій, аби надавати безкоштовну допомогу місцевому населенню?

– Ця ідея виникла у Олександра Славіча, лікаря-стоматолога, у якого я працював асистентом. Сам він родом з с. Чорнобаївка, там живуть його батьки і є кабінет, у якому він колись починав свою професійну діяльність. Він запропонував поїхати разом із ним, а я залюбки погодився. Тоді ми відпрацювали там один день: з самого ранку і до вечора надавали нагальну допомогу усім, хто цього потребував з місцевого населення. А без проблем потрапити до Чорнобаївки нам допомогла благодійна організація “Dao Charity”. Перед виїздом нам видали захисні засоби – бронежилети, шоломи та турнікети.

Що запам’яталося і що найбільше вразило під час поїздки?

-Мене не настільки вразили руйнування і прильоти, які раніше я бачив лише з екрану телефону, скільки те, що, попри все, у Чорнобаївці вирувало життя: жінки гуляли з дітьми, люди поспішали у своїх справах.

Дещо вразили й умови, в яких доводилося працювати, коли за вікном практично кожні 5 хвилин вибухи. Було страшно, але нічого не поробиш, людям потрібно допомогти.

А найбільше вразили місцеві діти. Вони були максимально спокійними, налаштованими на плідну співпрацю, якщо можна так сказати. Ви ж знаєте, як діти «люблять» ходити до стоматологів (усміхається). А тут зовсім інша картина: вони спокійно, не капризуючи, виконували усі вказівки лікаря, доки тривало лікування.

Що відчували під час своїх виїздів і як вони вплинули на Ваш світогляд?

– Ми тричі їздили до Чорнобаївки і, зізнаюся, коли ти бачиш чергу біля кабінету, щасливі очі дітлахів, чуєш слова вдячності від людей, котрим не потрібне модне відбілювання, а лише вгамувати зубний біль, розумієш, що усе робиш правильно, що ти на своєму місці і твоя робота важлива для інших.

Зараз кожен волонтерить по-своєму: хтось допомагає хлопцям з військовим устаткуванням, хтось збирає гуманітарну допомогу мешканцям з прифронтових населених пунктів чи навіть із зон бойових дій, але кожен намагається залучити усі свої знання і навички для допомоги людям у час війни. Моє внутрішнє переконання полягає у тому, що кожен має бути корисним у своїй справі.