Татарбунари. Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає (ФОТО)

09:20, 27 июля 2017

На сьогоднішній день справжньою проблемою суспільства є «зацикленість» людей на сучасних гаджетах та відмові від книг. Погодьтеся, нечасто зустрінеш когось на вулиці з книгою в руках замість модного айфона чи планшета. Та що там на вулиці, вже деякі школи переходять на електронні підручники замість звичайних книг.

Звісно, гаджети – це зручно. Проте не можна забувати й про книги. Хіба може екран планшета, в який ми завантажили якусь книгу, зрівнятися з приємним шелестінням сторінок улюбленої книги? А ще ми впевнені, що кращого тренажера, аніж книга, для вдосконалення мислення ще не вигадали. Читаючи книгу, ми маємо безмежний простір для розвитку уяви та самовдосконалення. Звичайно, ми не маємо права нікому вказувати, що робити, проте можемо запевнити, що завдяки книжці ми розвиваємось. Тому для татарбунарського бібліомайданчика ми підготували виставку української книги. Перш за все для того, щоб ознайомити громадян різних вікових категорій із  сучасним літературним надбанням української та світової літератури, визнаними авторами.

Безумовно, читання – інтелектуальний процес, неможливий без постійної зосередженості та напруги розумових сил. І найголовніше в ньому – бажання людини читати, тому під час огляду літератури «Українська книга – завжди відкриття» представники бібліомайданчика ознайомили присутніх із популярними серед читачів творами Василя Шкляра, Ігора Лимарука, Євгенія Кононенка, Юрія Андруховича, Оксани Забужко, Василя Герасим’юка, Юрія Покальчука, Василя Кожелянка, Марії Матіос та ін. Це автори, які не потребують реклами. Важливо, що характерне для українця душевне сприйняття буття дозволяє авторам знайти стежину до свого читача.

Одним із джерел поповнення фонду бібліотек в останні роки стала програма «Українська книга». Ця програма — чи не єдиний реальний інструмент державної підтримки книговидавництва в Україні. Завдяки їй користувачі у тому числі й татарбунарської бібліотеки мають змогу ознайомитися з новинками українського видавництва. Аналіз читання і безпосереднє спілкування з читачами підтверджує, що сьогодні наші користувачі виявляють бажання читати українською мовою та цікавляться новими авторами та творами сучасної літератури.

Окремо розповімо про малечу, яку ми з нетерпінням чекали в нашій альтанці. Стільки приємних позитивних емоцій виникає під час спілкування з нею і подеколи навіть складно визначити, хто кого розважає. Дітки залюбки брали участь в інтелектуальних  іграх, які підготували бібліотекарі, та майстрували різноманітні вироби з кольорового солоного тіста. Всі ці розваги були підготовлені для дитячої аудиторії, але зацікавили й  чимало дорослих.

Кожна дитина – це унікальна талановита особистість, яка з народження має колосальний потенціал для досягнення успіху, щасливого та гармонійного  життя. І хтозна, можливо, саме ваш малюк згодом порадує своїм першим мистецьким шедевром, створити який його навчили на бібліомайданчику. Тож чекаємо всіх бажаючих наступної середи в нашій альтанці.

Н. Гажийська