Татарбунарський район. Книжкова виставка «За волю та державність» (ФОТО)  

13:18, 13 июля 2017

27 років тому, 16 липня 1990 року було прийнято Декларацію про державний суверенітет України. Важко переоцінити значення цього документу для новітньої історії нашої держави.

Напередодні цього історичного дня тема для бібліотечного майданчика була очевидною. Книжкова виставка «За волю та державність», вміщувала історичні нариси вітчизняних та зарубіжних авторів  про доленосну подію в історії нашої держави, які дали цілісне уявлення про основні події становлення її незалежності. Під час обговорення «Історія прийняття декларації про державний суверенітет України» кожний  висловив свою думку   про  зміст  декларації та дійшли висновку, що  одним з головних положень Декларації про державний суверенітет України було положення про громадянство. Проголошувалося, що Україна має своє громадянство, де “всі громадяни рівні перед законом, незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової і національної приналежності, статі, освіти, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять”.  Також  актуальною темою декларації є  те, що Україна проголошувала свій намір стати в майбутньому нейтральною державою, яка не братиме участі у військових блоках і зобов’язується дотримуватися трьох неядерних принципів: не застосовувати, не виробляти і не набувати ядерної зброї.

А найголовніше, з чим усі присутні погодились – історичне значення Декларації , яка поклала початок мирному відродженню та розбудові незалежної української держави. З того часу український народ пережив нелегкий досвід реформ – політичних, економічних, суспільних. І нині українська держава та суспільство впевнено крокує шляхом європейського розвитку.

Діти на сьогоднішньому бібліомайданчику теж не лишились осторонь. Малюки полюбляють малювати і не тільки олівцями, а й фарбами, фломастерами, крейдою на асфальті. Для  того, щоб їх  розважити і надати  можливість створити власний світ за допомогою яскравих фарб, бібліотекарі запропонували дитячі розмальовки та гру із складання пазлів. Малеча групами, а деякі, навіть,  за допомогою матусь складали сюжетну картинку «Моя Україна!», а потім зачитували вірш, який з’являвся на малюнку . І хто знає, можливо із таких шанувальників розмальовок та пазлів  зростуть у майбутньому талановиті громадяни своєї країни.