Telegram – проблема для національної безпеки України, – очільник ГУР Буданов

12:36, 28 марта 2024

Месенджер Telegram становить проблему для національної безпеки України. Про це на форумі Kyiv Stratcom Forum 2024 заявив очільник Головного управління Міноборони Кирило Буданов, пише Громадське. 

Буданов також додав, що він проти утисків свободи слова, але не тоді, коли будь-хто може зробити канал і писати «все, що йому заманеться».

«Тобто у нас будь-яка людина може зробити канал, почати на ньому писати все, що їй заманеться, а коли щось починають робити, прикриватися тим, що це свобода ЗМІ. Та це не свобода ЗМІ, це трошки інакше називається», — сказав очільник розвідувального відомства.

А втім, за його словами, Telegram допомагає інформаційно впливати на людей на тимчасово окупованих територіях:

«Він багато в чому завдає руйнівного ефекту тут усередині, але так само завдяки йому можна щось доносити до людей на окупованих територіях. Це те, що більш-менш працює».

Журналісти нагадали про те, що народний депутат Микола Княжицький ініціював у Верховній Раді законопроєкт, яким пропонують запровадити регулювання для месенджера Telegram та подібних йому соцмереж.

За словами Княжицького, законопроєкт не пропонує блокування Telegram, а запроваджує «приблизно таке саме регулювання, яке встановлено законодавством для платформ типу YouTube». Зокрема, згідно з законопроєктом, такі платформи як Telegram муситимуть реагувати на поширення контенту з виправдовуванням російської агресії.

Станом на 27 березня законопроєкт за №11115 передали на розгляд комітету, йдеться на сайті Верховної Ради.