Триста автобусів, отриманих як гуманітарна допомога, стоять мертвим вантажем, – Леонов

15:16, 10 апреля 2024

Українські міста стикаються з проблемою: 300 автобусів, отриманих як гуманітарна допомога, залишаються невикористаними — всі ці автобуси стоять мертвим вантажем. Народний депутат Олексій Леонов заявив про необхідність невідкладних заходів для вирішення цієї ситуації. Про це він розповів з трибуни Верховної Ради України.

Одеса має майже 30 автобусів великого класу, що були отримані як гуманітарна допомога. Зазначені автобуси є низькопідлоговими. Вони цілком відповідають програмі безбар’єрного середовища.

Але використання цих автобусів неможливе з двох причин — гуманітарну допомогу не можна використовувати з метою отримання прибутку, також перше митне оформлення та державна реєстрація транспортних засобів здійснюється за умови їхньої відповідності екологічним нормам «ЄВРО-5». Тоді як переважна більшість автобусів, що отримана у якості гуманітарних, відповідає екологічним нормам ЄВРО-3 та ЄВРО-4. — пояснив  Олексій Леонов.

Народний депутат звернувся до Комітету з питань транспорту та інфраструктури, а також до керівництва Мінінфраструктури з пропозицією провести Круглий стіл на цю тему. І на ньому знайти варіант, який дозволить вивести на маршрути додаткові автобуси. Це може бути тимчасовий дозвіл на час дії воєнного стану, або спеціальний законопроєкт.

Ситуація, коли є дефіцит транспортних засобів через знеструмлення наших міст після російських обстрілів, але сотні автобусів не можна експлуатувати, видається мені не логічною. Рішення потрібне невідкладно — прокоментував нардеп.