У Арцизькій громаді господарів просять зняти таблички зі старими назвами

10:41, 22 октября 2022

У рамках перейменування обїєктів топоніміки керівництво Арцизської громади звернулося до громадян з проханням прибрати таблички зі старими назвами. Мешканці міста Арциз та сіл, які входять до громади, повинні зняти з приватних будівль покажчики з старими назвами вулиць, провулків, які потрапили під дерусифікацію.

Про це повідомляє прес-служба Арцизької міської ради.

Як нагадали представники місцевой влади, це робиться відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». На деяких домах такі таблички залишаються і досі.

Міськрада вказала, які саме вулиці перейменовані та потребують заміни табличок.

У Арцизі тепер не існує наступних назв: вул. Гагаріна, вул. Горького, вул. Карла Маркса, вул. Рози Люксембург, вул. Суворова, вул. Чкалова, вул. Піонерська, вул. Пушкіна, вул. Мічуріна, вул. 28 Червня, вул. Жовтнева, вул. Матросова, вул. Інтернаціональна, пров. Тупіковий, вул. Дзержинського, вул. Кірова, вул. Ворошилова, вул. Комсомольська, вул. Леніна, вул. Чапаєва, вул. Котовського, вул. Радянської армії, вул. Щорса, вул. Орджонікідзе, вул. 40 років жовтня, вул. Калініна, вул. Колгоспна, пров. Радянський.

Аналогічні назви прибрали і в інших населених пунктах.

Нагадаємо, Арцизька громада одною з перших розпочала процес перейменування і фактично завершила цей процес. Так, ще в червні  виконкомом Арцизької ради було прийнято рішення про винесення питання перейменування вулиць і демонтажу пам’ятників на обговорення громадськості. А вже в серпні на сесії міської ради одноголосно було прийнято рішення про перейменування.