У Арцизькій громаді привітали родини з днем усиновлення

14:28, 19 сентября 2023

Мама і тато — два міцних крила в долі дитини, які обіймуть, захистять від негод, підтримають у польоті просторами світу, виведуть у повноцінне самостійне життя. Мамою і татом можна стати, народивши малюка. Мамою і татом можна стати для дитини, усиновивши її.

День усиновлення щорічно відзначався в Україні 30 вересня, проте у зв’язку з переходом України на новоюліанський календар відтепер День усиновлення щорічно відзначатиметься 17 вересня.

Саме з цієї нагоди у Арцизькій громаді привітали родини усиновлювачів, прийомних батьків, опікунів та піклувальників. Сім’ям вручили Почесні грамоти та цінні подарунки (керамічні конвектори).

Вітаючи родини із Днем усиновлення, міський голова Сергій Парпуланський подякував усім усиновлювачам, опікунам, прийомним батькам, батькам-вихователям за любов та милосердя, відкрите серце та велику відповідальність за долі дітей, безцінний дар дітям – щастя мати родину.

«Дякую кожній родині, яка відкрила не лише двері своєї домівки, але й своє серце, для дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Це прояв справжнього милосердя і безмежної любові до дітей. Пишаюся Вами. Бажаю усім родинам міцного здоров’я, мирного неба, взаємної любові та розуміння!», – наголосив міський голова.

До привітань долучилася й керівниця Служби у справах дітей Арцизької міської ради Олена Чебан:

«Усиновлення – не просте батьківство. Це – велика відповідальність, побудована на милосерді та доброті. Усиновивши чи взявши дитину під опіку, утворивши прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, батьки стають взірцем людяності та відповідальності. Дякую Вам за любов до дітей, щоденну невтомну працю, терпіння, за те, що вселяєте у їхні душі віру в добро, виховуєте достойними громадянами України», – зазначила Олена Чебан.

Відмітимо, на первинному обліку Служби у справах дітей Арцизької міської ради перебуває 55 дітей. З них 25 дітей-сиріт, 29 позбавлених батьківського піклування та 1 дитина залишена без батьківського піклування. З 55 дітей 34 дитини виховуються під опікою/піклуванням, 6 дітей виховуються в ПС, 3 дитини в ДБСТ, 11 дітей виховуються в дитячих державних закладах та 1 дитина тимчасово влаштована до ЦСПР. Таким чином 43 дитини виховуються в сімейних формах виховання, це 78 % і майже 22 % в державних закладах та потребують влаштування в сімейні форми виховання.