У Арцизькій громаді створюють умови для якісного навчання дітей у період військового стану (ФОТО)

18:43, 28 сентября 2022

Для того, щоб школярі мали змогу навчатися у безпечних умовах, в Арцизькій громаді щоденно проводиться кропітка робота.

Про це на свой сторінці у Фейсбук повідомив Арцизький міський голова Сергій Папуланський.

Наразі вже повноцінно працюють 7 закладів шкільної освіти, де завершено роботи з облаштування укриттів.

Так, з 1 вересня за очною формою навчання працюють Надеждівський та Деленський ліцеї (1-4 класи у дитячому садку, 5-11 у корпусі молодшої школи). За змішаною формою дітей навчають у Холмському, Виноградівському, Задунаївському та Кам’янському ліцеях.

3 понеділка, 26 вересня, розпочав приймати дітей Кам’янський садочок. А з 1 жовтня запрацює в стаціонарному режимі Надеждівський садок (працівники за графіком проходять медогляд).

Крім того, триває ремонт укриттів ще у 7 закладах освіти, щоб усі діти Арцизької громади якомога швидше долучилися до безпечного навчального процесу.

У с. Главані прийнято рішення кардинально переобладнати старий шкільний підвал під укриття. Але фактично будується нове приміщення. У ньому буде встановлено сучасну систему опалення, облаштовано санвузли, два виходи, один з яких буде з’єднувати укриття зі шкільним корпусом. Кошти на облаштування будівлі виділено з місцевого бюджету.

З 1 жовтня відкриються Виноградівський дитячий садочок, який зможуть відвідувати діти з 3 років, та Главанський садок, у якому навчатимуться учні 1-2 класів.

Також на цьому тижні отримано результати експертизи та оголошено тендер на капітальний ремонт укриттів у школах №1 та №4 м. Арциза. Тому вже з другого семестру діти зможуть навчатися або очно, або за змішаною формою.

На проханнями батьків у місті найближчим часом планується розпочати навчання для першокласників в очному режимі, але лише для тих, чиї батьки виявили таке бажання.

У Арцизькій міській раді наголошують, що вибір форми навчання залежить лише від бажання батьків. Жодний примус до стаціонарної форми навчання відсутній.

Арцизький міський голова Сергій Парпуланський висловлює величезну подяку педагогічним колективам, комунальникам, батькам, усім, хто докладає максимум зусиль для створення належних умов для розвитку і навчання дітей.